🔥Probíhá akce Více zde 03d 01h 14m 21s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Angusovo akvárium

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Angus - 08/09/2013

Tak dnes koupeno 10ks Japonic. Současný stav je 11ks Japonic, 9ks neonek černých, 7ks Otocinus.

Myslíte, že mohu ještě tak 10-15ks neonek přidat?


Burik - 08/09/2013

Já bych přidal ještě tak 10 japonic.. a místo neonek bych tam vrznul tak 50 nějakých pěkných rasborek:)


Angus - 08/09/2013

50??? To už by bylo prerybneno, ne? :)


Burik - 08/09/2013

ty rybky mají max 2,5cm i to přeháním...já jich měl v té 54L 35 a žádnej problém:-)


Angus - 09/09/2013

Tak první Japonica sušená v kuchyni :( jestli mi zase všechny poutíkají tak budu vážně nas..ej


Burik - 09/09/2013

Taky jsem jednu hned druhý den našel venku sušenou..
Bohužel se mi zdá,že se jedna po druhé odebírají do krevetího nebe..vídám jich míň a míň..nevím,proč tomu tak je..

Kvůli krevetám jsem přestal hnojit EI..a stejně zřejmě padají


danyboy77 - 09/09/2013

Mi japonicy zdrhaly kdyz jsem mel v akva vic jak 50mg/l co2 a mozna i dost dusiku. Ted uz mi nezdrhaji, ted jsou plne jiker. A Danio Galaxy kolem nich korzuji kdyz ze sebe dostavaji jikry a zerou jim je.


Ardjuna - 10/09/2013

Krevetky určitě z akvárka "nezdrhnou", pokud k tomu nemají vážný důvod - tj. nevhodné prostředí. Důvody můžou být různé (a je třeba je jeden po druhém eliminovat): 1) toxické látky (amoniak, dusitany, CO2, glutaraldehyd, měď, nikl a možná i nějaké další - např. extrémně hodně dusičnanů); 2) nedostatek vápníku (příliš měkká voda, např. z reverzní osmózy); 3) vysoká teplota (nad 30°C). Pokud jde o příliš hodně CO2, tak k tomu může dojít třeba i jen na pár hodin => např. pokud přidáváš CO2, ale nečeříš dostatečně vodní hladinu (nebo nepoužíváš mokro/suchý filtr), tak se může po pár hodinách koncentrace CO2 vyšplhat třeba i k 80 mg/L! Já mám třeba zkušenost, že když je prostředí pro krevetky nevhodné, tak se obvykle schovávají a není je skoro vidět. Nereagují často ani na krmení.


Angus - 11/09/2013

CO2 jedu s nočním vypínáním a hojným čeřením hladiny. Hodnoty se vyšplhají během dne na zelenou-světle zelenou a tak zůstanou. Vodu mám o 4-5dKH a teplota je kolem 26C... jediné co mě napadá je vysoké NO3, které je dáno vstupní vodou, ale je to kolem 25-30 což snad není tolik.

Skutečně nechápu proč utíkají...


Angus - 16/09/2013

Dnes přidány další rybičky. Celkem je tedy 12ks černých neonek a 15ks Teter ohnivých. K tomu 1 SAE a nějací Otíci... začíná být živo :)

CO2 jsem trošku stáhl, jedu na zelenou (ne světle zelenou).Japonici totiž stále zdrhají


Angus - 16/09/2013

Japonica...


Angus - 18/09/2013

Heureka! Po stažení co2 se opět objevily Japonicy. Napočítal jsem 6ks :)


Angus - 03/10/2013

Akváriu se krásně daří. Za necelé dva měsíce provozu skoro ŽÁDNÁ ŘASA. Z počátku rozsivka, pak jen pár vlásků zelené, ale dnes je akvárium naprosto čisté. Konečně po několika marných pokusem jsem spokojený.

Chce to nepřepálit světlo, měnit zpočátku vodu, hnojit dle parametrů vstupní vody, CO2 s rozumem!

Až mě za rok přestane tento Layout bavit tak se znovu pustím do svého vysněného IWAGUMI :)


Angus - 03/10/2013

Dnes proběhl razantní sestřih, aby stonkovky v zadní části zhoustly. Foto před a po sestřihu. Za 2-3 týdny by to mohlo vypadat dobře


danyboy77 - 03/10/2013

Tak vidis ze se ti zaclo darit ;) tak at to tak dale vydrzi.


Burik - 04/10/2013

Máš to moc pěkný..já furt bojuju s jelením parohem!:|


Angus - 07/10/2013

Dnes vyměňen TetraTec EX700 za EHEIM 2217. Nyní mám EX700 a Hydor Koralia k prodeji.


Angus - 08/10/2013

Fotografie strojovny :)


danyboy77 - 08/10/2013

Krasavec ;) to ja tam mam trosku vetsi bordel :D


Angus - 10/10/2013

Osvětlení jsem dnes o 3cm snížil na 25cm nad hladinou. Stonkovky se tahají ke světlu a Eleocharis roste velmi pomalu. Uvidíme jestli bude změna viditelná


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde