Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Angusovo akvárium

V kategorii: Deníky a diskuze našich

danyboy77 - 31/08/2013

Ja bych dle Angusovy ceny soudil, ze to bude ten prvni vyrobce. A pokud by zakladatele tohoto webu dokazali ukecat vyrobce na dobrou cenu tak by se podle me ten DC mohl nabizet i tady v e-shopu :)

Angus - 03/09/2013

Dropechecker je od firmy Merkat. Zhotovili ho do 2dnů, ihned odeslali...super. Bohužel na prodej nemám. Myslím, že by určitě udělali i Lily Pipe :)

Jinak akárium má stále NO2=0! Stále nemám test na NH3/4, ale už ho ani nebudu kupovat. 3. týden už by v akva neměl být. Řasa pouze hnědá, jinak vše v pořádku. Nasadil jsem 5ks Otíků a mají se dobře, žádné úmrtí.

O víkendu nasazuji Japonici a rybičky.

BTW, Eleocharis celý zhnědnul, zatím nevidím nové výhonky :(

Burik - 03/09/2013

ok,tak já je kontaktuju,aby mi taky něco vyrobili:-)

S tím Eleocharisem mě nestraš..zítra jdu k Adamovi pro 1-2 Grow..

Vyghum - 03/09/2013

Eleocharis je pěkná rostlina, ale někomu jde a jinému nejde a nejde. Osobně se mi ho podařilo rozpěstovat jen jednou v jednom výstavním akvárku a byl to boj na dlouhou trať. Chtělo to hodně trpělivosti a nevzdávat to. V aktuálním akva z poslední výstavy jsem to vzdal a akva půjde při nejbližší příležitosti na likvidaci. Chová se stejně jak píšeš, po zalití zhnědnul a nových přírůstků pramálo, to co zbylo pořád vyplavávalo s proudem, prostě vopruz :@, ale při nejbližší příležitosti ho zase zkusím :D

danyboy77 - 03/09/2013

Mi roste v klidu. Mel jsem problem jen kdyz mi akva napadl Staghorn, tak jsem ho cely ostrihal a ted jebv klidu. Nasad vic rasozravcu. Jak ti Eleo zakoreni tak se ti rozroste je to nezmar.

Burik - 04/09/2013

taky mi celkem roste,ale mám v tom nějakou řasu..nevím co je to zač..zelený jakoby štětinky..špatně se to z toho dostává.

Angus - 05/09/2013

UPDATE nádrže. Nádrž je ve 4. týdnu a zatím žádná řasa kromě hnědé, ale ta ustupuje. Vodu měním stále obden, ale už začnu pouze 2x týdně. Hnojím pouze INVITAL bez N a P + CARBO.

Nasadil jsem první várku rybiček ze staršího akva, je to 9ks černých neonek + 7ks Otíků a jedna zbylá Japonica...

Eleocharis přestal hnědnout, zdá se mi, že už zelená a rozrůstá se :)

Zatím to vypadá, že při dodržení správného postupu (nepřepálit světlo, CO2, hnojení) akvárium pojede bezstarostně :)

Burik - 05/09/2013

Teď jsem koukal na INVITAL a celkem se mi to líbí..dosud jsem o tom hnojivu neslyšel..asi zkusím INVITAL KALI PLUS

Jinak držím palce a jsem rád,že ti to krásně roste..já se s tím trochu peru..asi moc světla

danyboy77 - 05/09/2013

Invital je preci produkt tady od kluku :) Pro ty co si prasek nechteji samy rozpustit ve vode tak uz to maji takhle hezky zabaleno i s pumpickou :)

Burik - 05/09/2013

to jsem zjistil až nyní,že něco takového existuje:)Aspoň nebudu muset kupovat drahé ADA brighty K

danyboy77 - 05/09/2013

Ja nevim, ja porad verim tomu, ze v ADA hnojivech jsou skritkove kteri udelaji akvarium krasne a zdrave. Urcite to tak musi byt kdyz to stoji nemale penize. Urcite s tim musel mit pan Amano hodne prace aby ty skritky a zazracne vodicky nasel tak proto je to drazsi :D

Burik - 05/09/2013

jo,je to možné,také si to myslím.Bohužel nevíme jaká koncentrace draslíku tam je,aby se to dalo namíchat přesně,jako od Japončíků

danyboy77 - 05/09/2013

No stacil by udelat jen chemicky rozbor toho hnojiva, ale to by stalo nejaky peniz. Podle me se da usuzovat to, ze filozofii ADY je vyhnojene dno, slabe svetlo tudiz nizke naroky na ziviny ve ve vode. Tak, ze jejich hnojivo je spise doplnkove. Zvlast kdyz se ma po nejake dobe zase nacpat do dna tabletky. Tak ze by podle me mel byt Ferox naprosto dostatecny.

Burik - 05/09/2013

U mě se právě zřejmě projevuje nedostatek draslíku..listy Staurogyne mají černé tečky,které se mění v dirky..listy po okrajích žloutnou a uhnívají..

danyboy77 - 05/09/2013

Tak pridej na drasliku jestli se to zlepsi.neeebo hod foto ke sve prezentaci ;)

Burik - 05/09/2013

přidám,právě hledám vhodné hnojivo..jestli zkusit ověřenou cestu s ADA,nebo tady to INVITO

Přes KNO3 ho přidávat nechci..nechci zbytečně zvyšovat NO3

danyboy77 - 05/09/2013

Zkusil bych to Kali plus. Cpu ho taky do vody.

Burik - 05/09/2013

Jo,zkusím..takhle vyhodím jen 99Kč,kdyby to nebylo dobrý:)

Jsme mu ten deník pěkně zaprasili..ten nám dá:@:D

Angus - 06/09/2013

Zaprasení mi nevadí :) já jsem dříve míchal sám EI, ale už mě to trošku nebavilo. Raději si namíchané koupím za pár korun a o nic se nestarám - přeci jen to ušetří hodinku času a vzhledem k ceně je to super.

Zatím dávkuji jen INVITAL FEROX (tedy mikro+draslík) a přemýšlím zda-li u toho nezůstanu. Ve vstupní vodě mám celkem dost NO3, tuším kolem 20-30mg, a rybičky také něco obstarají...

Zatím si na INVITAL vůbec nestěžuji :)

Burik - 06/09/2013

no já jsem ještě zkusil zvednout osvětlení na 40cm od hladiny..abych tam nemusel lejt tolik hnojiva...snad to pomůže i na staghorn,co se mi tam objevil.

Předchozí stránka

Další stránka