Akvárium s řasokoulemi Více zde 03d 02h 38m 46s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Angusovo akvárium

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Angus - 20/08/2013

Dávkování CO2 upraveno. Přidáno na 3b/s a zapínání 4hod před světly. Je to na začátek dost, ale poměrně silně čeřím hladinu pomocí HYDOR 900nano.

Doufám, že se za 4hodiny CO2 vyšplhá a díky čeření hladiny ustálí na rozumné míře až do zhasnutí světel

Dnes odpoledne zasadím zbytek rostlinek


Dejvwa - 20/08/2013

Ahoj, včera jsem taky upravil CO2 na 4 hodiny předem, ráno jsem měl drop checker pěkně světle zelenej, což jsem při 3 hodinách neměl, jen nevím jestli 4 hodiny nejsou zbytečný na 120l AQ, protože dc to chvilku trvá než změní barvu, a tak tam těch 30mg/l může být i dřív. Jinak 3 bub./s dávám taky a mám 120l AQ. Ale myslím, že pokud máš atomizer, mohlo by se ti koncentrace zvýšit rychleji, pokud teda extrémě nečeříš. Jestli jsi četl na Marcelových stránkách, tam to má hezky vysvětleno. Každopádně non-stop CO2 je jedno z řešení stabilního CO2 a tak jsem myslel, že těma 4ma hodinama předem se tomu aspoň přiblížím. Vypínáš pak CO2 o hodinu dřív? Tak pak napiš co na to tvůj dc. Ať se daří ;)


Angus - 20/08/2013

Ano, stránky jsem četl a průběžně čtu :)

Zkouším jít cestou vysokého přísunu CO2 a intenzivní čeření hladiny (na jedné straně vývod z LILY, na druhé HYDOR900). Uvidím, zda-li se mi tím hladina CO2 ustálí a díky čeření už nebude více stoupat. Dropchecker má zpoždění min. 2hod řekl bych... pokud je po zapnutí světel zalený tak to neznamená, že by neměl být světle zelený :)


danyboy77 - 20/08/2013

Ta hladina se ti urcite ustali. Vim to z pozorovani pomoci ph controleru.


Angus - 20/08/2013

Tak zbytek rostlinek osazen. Celkem 21 košíčků, 8 druhů. Výměna 80% vody. Přikládám aktuální fota po zasazení. Pokračuje každodenní výměna 50% vody, CO2 stále zvyšuji, nyní 4-5b/s


Burik - 20/08/2013

to bude moc pěkný...něco hodně podobnýho mám v plánu v novém akva.

Ať se daří..víc než s prvním pokusem:)


Angus - 22/08/2013

Měření týden po založení. NO2 = 0; NO3=15-25; PH=6. Bohužel nemám test na NH4, ale bud je proces nitrifikace už za mnou nebo jsem spíše stále na začátku? Očekával jsem po týdnu vysoké NO2... asi to ještě přijde. NO3 mám ve vstupní vodě


Angus - 23/08/2013

Nevíte proč je PH tak nízké? CO2 ukazuje dropchecker do světlezelené...


danyboy77 - 23/08/2013

Amazonia preci snizuje PH. Pak taky podle me zalezi na parametrech vstupni vody jake je KH. Ja mam v akva PH 6.5 a co2 je tam cca 20-25mg/l. DC je svetle zeleny.


Angus - 24/08/2013

Hnědá řasa je tu. Eleocharis hnědne, asi schazuje emerzni listy...


Burik - 24/08/2013

to je normální..dělal mi to taky..do 14. dnů to odeznělo..namotávej ji na špejli,nebo kartáček na zuby..ale opatrně,jelikož ještě není zakořeněný..a hodně jsem si takhle vytahal.

pak jsem to přestal namotávat a stejně zmizela.


Angus - 26/08/2013

Zatím je to pouze hnědá řasa na skle a substrátu - s tou se moc dělat nedá. Až přijde zelená tak budu namotávat :)

Chci si v sobotu na burze pořídit nějaké Japonici a otíky, v týdnu zkusím změřit hodnotu NH3/4 a NO2, stále mě děsí, že mám NO2 = 0. Musím koupit test na NH3/4... podle mě jsem stále v první fázi záběhu akvária a teprve mi NO2 poroste... akvárium už je založeno 14dní....


Angus - 29/08/2013

Dnes dorazil zakázkový dropchecker. Funguje skvěle, mnohem lépe než ten v akvariu - lépe lze odečíst barvu. Nechal jsem si vyrobit 2ks. To nejlepší na tom však je cena - 59kč za jeden kus! :)


danyboy77 - 29/08/2013

Vypada to moc dobre ;) taky nad tim uvazuju. Videl jsem odkaz kde se to da vyrobit na Marcelove webu. Kolik te naplne jsi tam nalil?


Angus - 30/08/2013

No překvapilo mě to... používám ty Dennerle a to na fotce je asi třičtvrťe jedné náplně! Tím jak je to 8mm nudle tak té náplně stačí méně než do klasického dropcheckeru.

Ano, na Mercolových stránkách jsem bral inspiraci :)


danyboy77 - 30/08/2013

Tak to je super ;) pripadalo mi to, ze by tam byla potreba nalit vsechny naplne z baleni :D A jak se dari ted tvemu akva?


Angus - 30/08/2013

Akvárium je ve svém 3. týdnu... zatím jen trošku hnědé řasy na substrátu, Eleocharis celý zhnědnul tak jsem ho ostříhal... snad brzy obrazí submerzní lístky. Jinak stonkovky, barteri, microsorium rostou krásně. O víkendu přendám z menšího akva 6ks otíků


Burik - 30/08/2013

Ten drop je krásnej,to chci taky..kde že se to dá objednat?


danyboy77 - 30/08/2013

Tady http://prirodni-akvarium.cz/index.php?id=dropchecker Dole ma Marcel dva odkazy na vyrobce.


Burik - 31/08/2013

a který z těch dvou výrobců to je?:-)Asi to taky zkusím

anebo..nebyl by jeden na prodej Angusi?;)


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde