🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 17h 28m 32s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Angusovo akvárium

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Angus - 14/08/2013

Tak už je rozhodnuto. Bude to Eleocharis sp. mini od Tropicy. Sice 4 vaničky přijdou na 600kč, ale zase už nechci riskovat a zbytečně šetřit.

BTW, zajímal jsem se o tu verzi Minima od AQUA-DAHO. Toto vyjádření mi přišlo (snad se nebude aqua-daho zlobit, že zveřejňuji.

"Dobrý den,

oba druhy máme, velikostně mezi nima momentálně žádný rozdíl asi není, spíš bych řekla, že minima je větší jako parvulus......obě rostlinky jsou však náročné na světlo a čistou vodu .....pokud tedy chcete vytvořit v akváriu kobereček, doporučuji dostatečně svítit - min.50 W na 100litrů a nezastínit jinými rostlinami....:-) v začátku omezit počet rybiček :-) "


Takže Minima verze nebude nějak menší :( Proto jdu do sp. mini


danyboy77 - 14/08/2013

Kurnik ty kecy od prodejcu rostlin me stvou :( reknou ti jen ze to chce hooodne svetla ale ten dulezitejsi zbytek uz nikomu nereknou :D


Burik - 14/08/2013

Oni to tam mají nějak divně pojmenované a asi emerzní..mně od nich přišel Eleocharis pavrula a délka těch stélek byla asi 13cm,tak velký by být neměl..

ale asi je to vše emerz,tak to vypadá jinak..

Já mám z Aquascape eleocharis sp,mini a ten je fakt nizoučký..nepřekračuje výšku 3cm zatím.Ale mám ho asi 14 dní pod vodou..ale lístečky se hned sklánějí k zemi,nemá tendenci růst výš


danyboy77 - 14/08/2013

Ja kdyz mel sp mini pri DSMku tak byl vysoky cca 5-6cm kdyz jsem ho pak po zaliti ostrihal tak uz je fakt nizoucky.


Angus - 14/08/2013

Možná se pletu, ale emerzní formy jsou všechyny nové rostlinky od Tropica, AQUA-DAHO, atd... ne?


Angus - 14/08/2013

Tak hardscape vytvořen... Nebyl by problém akva na týden napustit s tím, že rostlinky zasadím příští týden? Před sázením bych všechnu vodu vypustil, aby šly sázet dobře... Není problém akva napustit bez rostlin a světla?


Angus - 15/08/2013

Hardscape


Burik - 15/08/2013

vypadá to pěkně..jednoduché,čisté;)


Angus - 15/08/2013

Stavel jsem to i tak, aby se dalo dobře střihat Eleocharis... jelikož je akva u zdi tak to pravé čísti nádrže se velmi špatně dává ruka a manipuluje s nůžkami :)
Nicméně plánuji hned od začátku osadit velkým množstvím rostlin, mimo jiné Microsorum, které zakryje velkou část kořenů. Ve výsledku očekávám pouze viditelné konečky kořenů a Seiyru kameny :)

BTW, neporadí prosím někdo s tím zalitím vodou? Nevadí, když nádrž na pár dní zaleji vodou a nebudu svítit ani sázet rostlinky?


Angus - 15/08/2013

Několik fotografií při kontrole těsnosti hadic, vyměření roviny hladiny (křivá podlaha). Fotografie celku, Lily a strojovny. Po víkendu dorazí rostlinky


Angus - 16/08/2013

Zasazen Eleocharis sp. mini od Tropica 1-2 GROW. Celkem padlo 5 mističek. Rozděleno na více jak 200 sazeniček a sázeno 2hod :)

Ostatní rostliny budou zasazeny po víkendu, očekávám cca 30 košíčků od AQUA-DAHO.

Pouštím CO2 1b/s, hnojení EasyCarbo a mikro+draslík (INVITAL). Světlo běží 8hod denně, 25cm nad hladinou. Dle měření 40-60PAR u dna.


grunda - 16/08/2013

vypadá to slibně, jen přitlač na CO2


Burik - 16/08/2013

vypadá to moc pěkně..hlavně měň vodu:-)Ale to asi znáš s ADA substráty;)


Angus - 17/08/2013

Grunda: co2 jede nonstop bez vypínání. Uvidíme co dropchecker. CO2 přidám v týdnu až zatím rostlinky, zatím je tam tak 10% masy.

Výměna vody je každý den, bohužel kromě víkendu, nejsem doma :( snad ten jeden den nebude vadit


Angus - 18/08/2013

Tak po návratu z víkendu výměna 50% vody. Dropchecker ukazuje tmavě zelenou takže jsem zvýšil 2-3b/s a opět zapojil elektromagnetický ventil.

Bohužel jsem zjistil, že se mi pohl kořen! :( Ach jo... zatížil jsem ho kameny a snad už to nebude dále cestovat (kořen jem připevnil přísavkami na dno akva, asi se odlepila)


Burik - 18/08/2013

já k těm kořenům vážu dolů kameny vlascem,není to vidět a kořen nevyplave


Angus - 19/08/2013

V tomto akva mám tetratec ex700. V jiném, menším a již zabehlem akva mám tetratec ex600. Velikosti košů jsou stejné. Co kdybych vzal již zabehnute koše z 600 a dal je do 700? Je dobrý nápad je prohazovat?


danyboy77 - 19/08/2013

No urcite to bude lepsi pokud uz tam mas uzitecne bakterie ;)


Angus - 19/08/2013

Akva žije 3 měsíce tak tam něco bude :-) že mě to nenapadlo dříve :-) hned ráno vymenim jeden koš s molitanem


Angus - 20/08/2013

Tak vrchní koše prohozeny. Snad se záběh urychlí


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde