Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Akvarium s krytem nebo bez

V kategorii: Obecně o rostlinách a

kchrz - 04/11/2012

Docela by mne zajímalo, jak je to s odpařováním vody z velkých akvarií, co mají lidi v bytě.
Akvarium bez krytu, s osvětlovacím tělesem zavěšeným ve výšce nad akvariem, mi přijde daleko estetičtější. Nicméně nedokáži si představit tu "saunu" v bytě.
Doma mám akvárko 60l, jenž není zakryté. Zhruba jednou týdně do něj musím dolévat vodu, jenž se odpaří a je to cca 2-3l.
Kdybych nechal odkryté své druhé akvarium 720l, tak z toho panelákového bytu udělám regulérní parní lázně.

Zakrýváte větší akvaria, nebo to zvládnete odvětrat?

Bedna - 04/11/2012

My máme doma 2 velká akvária 650 a 550L

650 máme pro rejnoky a čekáme až prileti z Brazilie.je tam vyhřátá voda na 28 stupnu je to zakryte a stejne se to odparuje dopoustime každy tyden

550L máme vyložene mořské akvárium které máme odkryté a zavesena 2 sovetlovaci telesa s 16 zarivkami 30 cm na akváriem.jak je známo morská sůl se odparuje mnohem rychleji takže dopoustime každy den a odvetráváme uplne v klidu :)

grunda - 04/11/2012

mám doma odkrytou třístovku a parní lázně se nekonají, uvidím až k ní přibude osmistovka, ale velká změna to asi nebude

kchrz - 16/11/2012

Tak jsem zkusil jeden den nechat akva zakryté, druhý den odkryté. Rozdíl je v malém pokoji docela znát, citlněji pocitově vlhčí vzduch, výrazněji orosená okna. Ještě zkusim vlhkoměr, třeba jen přes noc, když v pokoji nikdo nebude.

sratch1 - 16/11/2012

Prave toto riesim aj ja.. Mam 30l mini a 240l v obyvacke spojenu s kuchynou cca 50m2 a v a tam mame 65% vlhost a trosku sa rosia aj okna. A kedze v zime nemame vetracky otvorene je to vazne poznat.. Idelna vlhkost v byte by mala byt 35-50 a aj prave koli tomu mi akurad dnes prisliel domov tento kusok,,
http://www.hej.sk/odvlhcovac-ardes-595/
:-)

grunda - 16/11/2012

já prostě dvakrát denně otevřu balkón a vyvětrám, žádné rosení oken se nekoná

mikkal - 16/11/2012

Já na noc akvárium (330 litrů) zakrývám krycími skly, přes noc se ve verandě obvykle netopí a odpar by byl citelnější. Jinak hodně také záleží na síle čeření vody a teplotě v akva..

grunda - 16/11/2012

u mě se čeření téměř nekoná, atman 201 a molitanová kostka, bez topení, u krevetek není třeba.

LaXo - 16/11/2012

Grunda presne tak, ja aj viac krat. A robil som to aj ked som nemal 240l otvorene akva. Vlhkomer mi ukazoval rovnake relativne hodnoty aj predtym aj teraz. Tak urcite sa vyparuje, ale v porovnani s tym kolko vydycha povedzme 4clenna rodina je to podla mna nic moc.

danyboy77 - 16/11/2012

Ja jsem u sve 450tky dolival tydne tak cca 3litry vody co se odparila. Mel jsem na ni kryt ale otvory do krytu jsem mel napul otevrene.