🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 03d 06h 53m 52s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Akvárium bez filtrace.

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

anub - 12/10/2014

Sehnal jsem levné akvarko 240l a chtěl bych ho udělat jako bezúdržbove. Začal bych metodou DSM, jako základ bych dal Ada amazonie které bych osadil rostlinama co by to jen šlo a nechal bych to 2-3 měsíce než bych to zalil vodou. Svítil budu 2x 54w T5 a po nejake době přidal pár ( cca 10 ) krevetek. Mam ještě nevyužite jedno proudove čerpadlo, který bych pouzil jenom pro pohyb vody.Samotnou vodu bych neměnil, jenom doleva tu vyparenou.Myslite ze by to mohlo fungovat ?


Pepis - 13/10/2014

A co CO2 a hnojení bude. Těch 2x54W na 240 l je moc bez CO2 a hnojiva.


Burik - 13/10/2014

No já nevím..V prvních týdnech po zalití vodou budeš muset vodu měnit často.Z té Amazonie se ti uvolní strašně živin,ty se musí eliminovat.

Dle mého je Amazonia nevhodná pro to,co zamýšlíš.


Pepis - 13/10/2014

Já bych použil zásobní substrát třeba argo AQUAplants a krycí vrstvu křemičitý písek. Měl jsem dříve nádrž cca 180l u které jsem měnil vodu tak 1x za 3-4 měsíce z důvodu nevědomosti, lenosti atd.:| a docela to vyšlapovalo. Svítil jsem tam ale takovou bludičkou a ještě jenom někdy, když jsem si vzpoměl, že nějaké akva mám. Rostliny jsem tam měl velice nenáročné na světlo jako Echinodorus,Vallisneria,Cryptocoryne a Anubias. Ryb tam bylo pomálu. Z ohledem na to, že vše se točí kolem světla to narážím na těch tvých 2x54 W tak budeš mít asi problém s tím nápadem provozovat nádrž bez CO2, hnojení a výměny vody. Ale je možné že se mílím.:)


anub - 13/10/2014

Já jsem si to myslel, že to nebude moc dobra kombinace. Světlo a ta Amazonie bude chtít CO2, což jsem tam přidávat nechtěl. Děkuji


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde