Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Akvárium 150 cm

V kategorii: Osvětlení

sexiafa - 23/06/2013

Ahoj chystám se znova na akvaristiku ale tenkrat jsem mel jen 80 litrove akvarko a jen militanovej filtr atd.. Přečetl jsem spoustu článků a trozku se mi zamotala hlava co je vše potřeba do rostlineho akvarka. A právě mám možnost mít akva 150 cm a nevím jestly dotoho mám jít nebo ne není to moc velké ? a hlavne jaké by tam bylo osvětlení 120 cm T5 by asi nestačilo. Můžete mi poradit jestly do tak velkého akva mam jít a jaké by tym šlo osvětlení . Moc dík za radu :)

grunda - 23/06/2013

ne jen v akvaristice platí, čím větší, tím lepší. Já bych do něj šel. Ideální je závěsné světlo, ještě napiš celkové rozměry akva, techniku atd. ať úplně nestřílím od boku.

danyboy77 - 23/06/2013

120cm T5 zarivky ti budou bohate stacit. Ale vic se rozepis co mas v planu, jak ti psal Grunda.;)

sexiafa - 24/06/2013

Ahoj : Nečekal jsem hned reakci za to moc diky. Chtěl jsem jen říci že je vše teprve na začátku a shromažďuju informace abych neudelal nejakou chybu. Přesné rozměry jsou D-V-Š 150x50x55 cm . Chtěl bych přírodní akvárium se spoustou rostlyn ale než začnu to bude chvilku trvat. Zařízení není zrovna levná záležitost a smalím rozpočtem si toho moc nekoupím.Budu muset ještě chvilku šetřit než si něco koupím,trožku jsem v rospacích s filtrama jakou značku zvolit.Z článků co jsem čelt je Eheim špička ale teké něco stojí.Zatím nic nekupuju jsem vděčný za každou radu od zkušených :)

danyboy77 - 24/06/2013

No u tak velkeho akvarka budou ty naklady vetsi. Bylo by lepsi mit dva filtry, ale ten jeden se da nahradit cerpadlem kvuli proudu. Doporucuju Eheim 2080 ale ten stoji cca 8tis coz je balik. Druha moznost je JBL ten by te vysel na pulku a je to taky dobry filtr. Svetlo bych dal 4aqua 4x54W pokud nepouzijes kryt na akva. Pak zalezi kolik by jsi chtel investovat do substratu. Nejlevneji te vyjde pisek a osmocote do dna. Vetsi polozka pak budou rostlinky cca 3-5tis at to hned od startu co nejvice osadis. Co se co2 setu tyka doporucuju 6kg lahev da se sehnat uz za 1500kc. 2kg lahev ti vydrzi 1-2 mesice u tak velkeho akva a to je opruz.

grunda - 24/06/2013

více méně se vším souhlasím, až na kytky, jde sehnat spousta přebytků od akvaristů, já třeba kytky co mám navíc dávám za poštovné. Chce to hledat a ptát se

danyboy77 - 24/06/2013

To mas pravdu. Ja to bral tak ze to bude chtit vse najednou a bude to muset koupit. ;) Skoda ze nam tu takove kytky nerostou v potoce :D

sexiafa - 24/06/2013

ahoj Jsem nečekal že až tak velký filtr bude potřeba. Jsem uvažoval tak na Eheim 2075 či 2076 ,co jsem četl recenze tak JBL je prý trožku hlučný nevím asi záleží na zrovna na jakej kus kdo narazí nevím :( .V substrátech se zatím ještě přehrabuju je toho docela dost ale myslim si že na některých věcech by se šetřit nemělo, jakej substrát by jsi doporučoval ? .CO2 ma už připravené dobrá koupě 6 Kg lahev za 2000 Kč. Kryt tam sice je ale hroznej na 2 pulky kvuly krmení ten vyhodím a pořídím závěsné osvetleví.

danyboy77 - 24/06/2013

Ten co jsi psal by mohl byt samozrejme taky. Ale cim vetsi tim lepsi pro bakterie atd vyhody. Jeste me napadlo koupit radu classic. To jsou moc dobre filtry. A substrat asi ADU.Ale zalezi jaky chces layout, rostliny atd. Tak podle toho bych asi investoval. A jeste je moznost zalozit to DSMkem kdyz nebudes mit dost rostlin. A usetris i za vodu pri zabihani akva. Jak bys to videl ty Grundo?

grunda - 24/06/2013

Pokud uděláš dobře dno a nepřerybníš, tak ani filtr být nemusí, stačí čerpadla kvůli proudu v akva. Filtr netřeba. U dna záleží na penězích, pokud jsi líný jako já, jdi do ADA, pokud si s tím pohraješ, tak to jde udělat i podstatně levněji, bohužel bez kopců, nebo kopce,ale s přepážkami a ty tě zase omezují v layoutu. Je třeba si vybrat;)