🔥Probíhá akce Více zde 03d 06h 59m 11s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Ako na pekné foto akva.

V kategorii: Fotografování akvárií

LaXo - 04/09/2012

Ahojte, téma fotografovanie akvárií ma vskutku zaujíma, kedže som v fotograf amatér na slovo vzatý :) rád by som sa o danej problematke dozvedel viac. Pár krát som sa pokúšal o nejaké akva foto ale skoro vždy to bol otras, resp. minimálne horšia fotografia ako skutočnosť.
Ako nastaviť ten správny čas, clonu, ISO, vyváženie bielej a ako urobiť aspoň podobné foto tým profi fotkám s kvapkajúcou vodou a rybkami plávajúcimi v húfe.
S "kompaktom" sa toho asi veľa v tejto problematike nedá dobre nafotiť ale možno len treba vedieť ako na to. A rovnako tak aj "zrkadlovku" treba vedieť prinútiť k správnemu výsledku.
Ak niekto máte osobné skúsenosti a viete ako na to a ste ochotní podeliť sa o svoje know-how budem rád a určite nie len ja :)


awatar - 06/12/2012

Ahoj všem,

taky by mě zajímalo jak nejlíp nafotit své akvárium. Mam foták kde se toho dá hafo nastavit ale ty fotky pořád nevypadají k světu? Upravujete fotky ještě třeba ve Photoshopu než je sem dáte ?

Díky za názor


administrator - 06/12/2012

Fotografie upravuji pokaždé, nikdy se mi ještě nepodařilo nastavit foťák tak, aby byla fotka čistá a nepřepálená.

Možná by nebylo špatné zkusit vyfotit akvárium v HDR. Nastaví se na foťáku jen rozptyl jasu, a foťák vyfotí 3 fotografie najednou v různých odstínech a pak se v počítači překryjí přes sebe. ;)

Příklad:
[img]http://i597.photobucket.com/albums/tt60/alkorax/aqua%20photos/4fd19d0f.jpg[/img]


awatar - 07/12/2012

waau nevypada to vůbec špatně,skoro trochu 3d :)


milosak - 07/12/2012

admin:

Pro ostatní by bylo poučné nechat s fotkou exif data.

Po rozkliknutím pravým tlačítkem vidí všichni kompletní nastavení fotoaparátu

Je fakt, že některé redakční systémy fotky zprasí kompresí a exif automaticky
smažou. :|


Ardjuna - 07/12/2012

.


milosak - 07/12/2012

Taky jsem dřív tahal fotky z rawu, ale na prohlížení na monitoru ...... :)

A následná degradace kompresí servru je Váš čas věnovaný dokonalé úpravě v čoudu.

Pokud chce někdo fotky tisknout, popřípadě se účastnit, jako Marcelem zmíněný R.Holba různých soutěží , potom říkám ANO.

Běžným 90% uživatelů asi postačí kouknout R.Holbovi do exifu (pokud on sám bude chtít nám ho ukázat) a následná rychlá úprava v editoru
typu Zoner (jsou ke stažení i jiné zadara)

A určitě při volbě fotoaparátu koukat po zrcadlovce - já mám starý Canon 30 D a bohatě stačí


Ardjuna - 07/12/2012

.


filipkriz - 13/03/2013

Pokud si ale nekdo mysli, ze dobrej fotak je zaruka super fotek, tak bude zklamanej. ja sem si to sice nemyslel, ale i tak .. fotil jsem s fotakem Nikon D700 ( 50 000 kč ) a objektivem Nikkor 70-200 ( podobna cenova relace ) a protoze s tim neumim, tak fotky sice nejsou spatny ( viz moje rybicky nebo akvarko.cz ) ale s Romanem se to absolutne neda srovnavat.. a stativ sem mel .. samozrejme ze vim, ze teleskopickej objektiv na to neni uplne idealni, ale potom to spravne nastavit a doladit, je taky trochu umeni..

kazdopadne urcite okolo zatemnit, hodne svetla, stativ


Ardjuna - 13/03/2013

.


LaXo - 13/03/2013

Pomaly ale isto zisťujem, že na krásne foto akva je pravdepodobne nutné splniť aspoň základné:
1. mať "dobré oko"
2. mať dobrú techniku dnes už nie je problém, ale vedieť si ju vybrať je už ťažšie. Dobrý výsledok sa dá urobiť aj s lacnou zrkadlovkou (kompakt predsa len asi nie je celkom vyhovujúci) Ale je dôležité použiť správny objektív (myslím ohnisko a s dobrou kresbou)
3. dostatočne dobre osvetliť akva, zatemniť, zakryť osvetlenie aby nesvietilo do objektívu, prípadne použiť blesk.
4. na statíve fotiť a fotiť a potom vybrať the best of.
Vyzerá to ľahko, ale podľa mňa to také ľahké nie je.


Ardjuna - 14/03/2013

.


stafflik - 14/03/2013

Marceli mohl bych tě poprosit, pokud budeš někde ten překlad publikovat, mohl by si sem dát odkaz?? Toto bych si velmi rád přečetl. Díky!


LaXo - 14/03/2013

Myslim ze Marcel nepreklada do volne publikovatelnej verzie, ale ak by predsa naaahodou :) tak si rad precitam aj ja :D


Ardjuna - 14/03/2013

.


stafflik - 14/03/2013

Myslím že to takto bude bohatě stačit ;) Dík


mardoola - 19/05/2015

tady na tube je možný najít hodně tutošů jen se člověk trochu nahledá.


Jindras - 30/12/2016

Okolo akva musí být tma-pak nebudou odlesky na skle. Čas je různý,podle toho,co chci fotit-celek,nebo makro. ISO mám vždy kolem 1.600 až 5tis. Většinou fotím na -Priorita clony, nebo -Času. Vše je o objektivu. Jo,a ještě fotím jen a pouze do RAWu,i když foto mají pak 30-35 Mb.

http://jindrakapr.rajce.idnes.cz/Makro_z_akva./ Tohle je s pevnou Sigmou 105/2.8

http://jindrakapr.rajce.idnes.cz/Roste_to./ se Sigmou 17-70 , 2.8-4.5

http://jindrakapr.rajce.idnes.cz/Kdo_bude_kralem_akva/#IMGP0240.jpg

Tady,u toho videa jsem neměl zatažené závěsy a špatně. A hlavně jsem tady ještě měl ten bl... Nikon 5200. Akary-které se mydlí,mají už kolem 10-12cm,dospěly,už hierarchický boj.;)


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde