🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 10h 10m 09s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

ADA: Doporučená vzdálenost světel od vodní hladiny

V kategorii: Osvětlení

Ardjuna - 15/08/2012

Lubo, ještě mě napadla jedna věc, která by mohla mít na kondici rotlin negativní vliv: propastné rozdíly v intenzitě světla u hladiny vs. u substrátu. Více jsem k tomu napsal zde: https://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/osvetleni-73-0#post_2048.


Lubek - 15/08/2012

No možno by sa nemusel kupovať nový filter, ale len silnejšie čerpadlo. Lenže moj hlavný problém je nerozhodnosť! A bojím sa furt investovať. Mne sa najviac zamlúva to zdvihnutie osvetenia o nejakých 20 cm.


grunda - 15/08/2012

vyzkoušej a uvidíš, zdvednutí světel je zadarmo


Lubek - 15/08/2012

Tak vieš... zadarmo ako zadarmo... musel by som prerobiť celý kryt a pridať asi dalšiu žiarivku :P


serpent - 09/09/2012

Ahoj, mám akva vysoké 55 cm, dvě zářivky T5HO, 2x80W s reflektory, osvětlovací rampu mám přímo nad krycími skly. Výšku dna cca 5-8cm. Můžete mi prosím spočítat PAR u dna, já napočítal 46PAR (středně kvalitní deflektory). Mám často zelené vláknité řasy u hladiny. Myslíte, že bych měl zvednout osvětlovací rampu?

díky za rady...


danyboy77 - 09/09/2012

Podle me budes mit u hladiny hodne PAR a nedostatek CO2.


Gargamel - 10/09/2012

Vláknitá řasa je znakem hodně světla v poměru k málo CO2. Takže buď zvýšit množství CO2 nebo snížit intenzitu světla. Pokud se vyskytuje řasa jen v horních partiích akvária, zkusil bych (pokud je to možné) dát světlo dál od hladiny.


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde