Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

ADA Aqua Soil Amazonia (New) - ví někdo, kolik váží?

V kategorii: Substráty, kameny a kořeny

Ardjuna - 19/08/2012

Nemá někdo z vás náhodou doma po ruce trochu nepoužitého substrátu ADA Aqua Soil Amazonia (New), a mohl by zvážit, kolik gramů váží 1 litr? Potřeboval bych zjistit, jaký je rozdíl ve hmotnosti oproti Profi Soil od Rataje, který je opravdu hodně lehký. Já mám ADA AS Amazonia už v akváriu a nechce se mi ho moc lovit ven.

Lubek - 19/08/2012

No možno budeš mať šťastie, ale myslím, že ho mať nikto nebude, pretože sa tento substrát doporučuje minúť celý po otvorení, pretože by stratil svoje vlastnosti.

grunda - 19/08/2012

já doma nějaký mám, řeknu zítra ženě, ať zváží celé 9ti litrové balení, udělal bych to sám,ale mám to trošku z ruky, asi 5000 km:P

Adam Votava - 19/08/2012

1L Amazonie New váží necelý kilogram, pokud to stačí takto zhruba...Profisoil je mnohem lehčí :)

Adam Votava - 19/08/2012

1L Amazonie New váží necelý kilogram, pokud to stačí takto zhruba...Profisoil je mnohem lehčí :)

Ardjuna - 19/08/2012

Díky, Adame!
PS: Pokud by to, Grundo, tvojí manželce nevadilo, tak budu samozřejmě rád, když by to pro jistotu převážila. Díky!
PPS: Mimochodem Rataj Profi Soil váží 0.63 kg/l.

Dávám dohromady tabulku na http://akva.wu.cz/index.php?id=substrat.

danyboy77 - 19/08/2012

Adam ma pravdu. Ja mam ted oba substraty a ADA je tezsi nez Rataj. U Amazonie mi nic nevyplavalo na hladinu (mam tu drazsi verzi ...od Adama),ale u Rataje toho plavalo na hladine cely tyden dost. Ale pise to i v navodu,ze se ma nechat poradne nasaknout vodou a pak klesne.

grunda - 23/08/2012

tak žena se ozvala, 9 litrů Aquasoilu váží 7,5 kg takže litr má 0,83 kg

Ardjuna - 23/08/2012

Grundo, díky! Už jsem to hodil na svoje webovky :P
http://akva.wu.cz/index.php?id=substrat

grunda - 24/08/2012

není zač;)

sratch1 - 24/08/2012

Ahojte.. Zaujmalo by ma ako dobre sa odkaluje akadama. Ci po case sa nerozpada na blato a vlastne sa odkalovat neda?

milosak - 24/08/2012

Mám jí v nádrži více, jak 4 roky a drží.

Ardjuna - 24/08/2012

Akadama se na bláto určitě nerozpadá. Obsahuje sice větší podíl hlíny, ale je na tom velmi podobně jako ADA Aqua Soil. Díky většímu podíly hlíny je substrát trochu více lepkavý (což je znát hlavně když ho vyndáte z vody), což hodnotím jako velké plus. Akadama nicméně není tak tvrdá jako ADA (i když nutno dodat, že jak Akadama, tak Aqua Soil patří mezi měkčí substráty - pokud se nepletu, jedná se v obou případech o "sušený" jíl; pálený jíl [např. Rataj Profi Soil] je mnohem tvrdší). Z Akadamy se tím pádem při manipulaci více uvolňují částečky kalu (mimo vodní prostředí tomu říkáme "prach" ;) ), takže při zvíření substrátu dochází k zakalení vody (u Akadamy o něco více než u ADA Aqua Soil). Každopádně odkalovat lehké jílovité substráty je samo o sobě dost problematické, protože jsou velmi lehké a snadno se jejich granulky nasají do odkalovacího zvonu. V praxi to znamená, že odkalování se u těchto substrátů příliš nepraktikuje - maximálně můžete odkalovacím zvonem opatrně mávat několik centimetrů nad substrátem (abyste trochu zvířil usazený kal/detrit). Jakmile se přiblížíte moc blízko k substrátu, okamžitě se vám začne nasávat do zvonu. Hodně akvaristů, co tyhle substráty používá, si je nechává kompletně zarůst rostlinami, aby je v podstatě nemuseli odkalovat. Díky své pórovitosti se v těchto typech substrátů dobře usídlují užitečné bakterie, které odpadní látky údajně dokáží celkem dobře zrecyklovat (samozřejmě za předpokladu, že do nich nezapadává nějaké extrémně velké množství detritu). Na nějaké hloubkové odkalování (jaké je možné třeba u štěrku) zapomeňte.

grunda - 24/08/2012

tyhle soil substráty jsou vyvinuty speciálně pro rostlinné akva, tam se s odkalováním nepočítá.

sratch1 - 24/08/2012

Aha tak zasa som o nieco mudrejsi :-) Dik

Ja sa snazim tiez mat rastlinne akvarium ale plave mi tam tiez asi 50 tetier a asi 200 kreviet ktore so mnozia neskutocne rychlo a tie odpad robia...
https://www.rostlinna-akvaria.cz/nadrze/dubai-120-white
Zaklad mam inak adamu a na tom jemny strk.. Ale nevedel som ako je na tom ta akadama pod tym strkom..
Na novy rok chcem zrusit toto akva a zalozit ho nanovo s inym stylom. Cistejsim vzhladom. A preto teraz zvazujem aky substrat pouzijem.Ale kedze chcem urobit vyrazne prevysenia dna ( miestami az do pol akva min.) tak budem potrebovat vela substratu a to by ma vyslo od ADA dost masne.. no este mam dost casu ako to bude.

grunda - 24/08/2012

pokud chceš dělat kopce, tak není nad ADA aquasoil, drží tvar i po dlouhé době. krevetky a malé tetry nejsou problém, já budu používat Aquasoil v akva s terčovci, jen nechám celé dno zarůst a odkalovat budu jen lehce. btw. máš moc pěkné akva

sratch1 - 24/08/2012

No zavzujem ze si prisetrim a kupim ADU ale na to mam este cas... Zatial sa testujem na tomto akva..
A dik za pochvalu stale na tom robim aby sa na to dalo pozerat, ale predstavu uz mam inu len to treba zalozit odznova.. Az bud. rok..

arnie - 24/08/2012

To tvoje akva vypadá prostě úžasně :o ale člověk nen nikdy spokojený že?