🔥Probíhá akce Více zde 03d 07h 07m 10s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

600l osvetlenie metalhalide vybojka ano alebo nie

V kategorii: Osvětlení

Mindo - 03/09/2016

Zdravím Vás, som tu nový. S akvaristikou skusenosti mám ale až teraz som sa rozhodol spraviť akva s rastlinami. Kedysi som choval ocellatusi a ine cichlidy takže rastlinky neboli reálne, teraz chovam diskusi asi rok a prišiel čas to oživiť zeleňou. Moja otazka znie pokazil som niečo ked som tam dal 250w MH vybojku 14000k? Mam este rampu 2x80w zakupenu tu na eshope ale 160w bude asi málo. Rastliny mam tieto hygrophila difformis, cabomba caroliniana, anubias nana a anubias s takymi dlhymi cepelovimi listami neviem ako sa volá, valisneria a Lilaeopsis brasiliensis a egeria densa... Idem metódu pokus omyl. Bublam co2 zatial len burciak, uvidim ci zakupim co2 set, hnojím pmdd 10ml každý deň, ale rozmyslam ze prejdem na easy life profito. Vodu menim pravidelne kazdu sobotu cca 30% objemu... niekedy aj polovicu.


grunda - 04/09/2016

myslím, že jsi si ukousl víc než je zdrávo. Kombinuješ nenáročné kytky s náročnými, světlo máš děsivé - bodová palba a zbytek prd, CO2 z burčáku a k tomu žádné zkušenosti s kytkami, dej sem fotku akva + světlo, včetně rozměrů a vzdálenosti světel od hladiny, ale myslím že toho moc nevymyslíme


Mindo - 05/09/2016

Ahoj, fotky sem neviem zavesit, ale skusim niečo vymysliet. Rozmery akva su 200dĺžka x50x50... svetlo je nad hladinou 20cm... Ked pridem na to ako dam sem aj foto s krabice od tej vybojky... a ak to bude cele zle je moznost tam dat tu rampu 2x80w dlzka trubic je nieco okolo 156cm sa mi zdá. A co2 set idem kupit tento mesiac. Rad si necham poradiť, ale v úvahu prichádzajú len tieto dve svetlá, nakoľko momentalne už nemám chuť investovať do nových. Tak isto chcem zmenit metódu hnojenia z pmdd na estimative index hneď ako dorazí co2ka ... No neviem ako začať to je fakt, preto som sa registroval sem :-)


Mindo - 05/09/2016

[img][/img]


Mindo - 05/09/2016

[img][img][/img][/img]


grunda - 05/09/2016

EI nezačínej, placky jsem měl a tahle metoda hnojení jim nesvědčí. Světlo máš šílenou palbu, to prostě nedáš, měj jsem 2x150W HQI výbojky v podobném akva, zavěšené 30cm nad akva (výška 75cm) a světla u dna bylo akorát https://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/two-worlds-762-20, bude to jak jsem říkal, bodový zdroj světla a zbytek tma. Šel bych cestou nenáročné kytky a 2x80W, placky si budou chrochtat a ty nebudeš řešit problémy. Navíc jako bonus nemusíš hnojit a nemusíš kupovat CO2


Mindo - 05/09/2016

Dobre dám si povedať, este k tym nenáročným rastlinám. Predpokladám a z citania na nete viem ze s tej osádky co tam mám, je nenarocny anubias cryptocorina egeria a diformis,aké mám ešte možnosti čo sa týka osadenia rastlinami? A ostať pri pmdd? Povedzme 10ml alebo 15ml na cca500 az 600 litrov vody?


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde