Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

450 L Hemianthus callitrichoides mi Kelutral

V kategorii: Deníky a diskuze našich

tommate - 20/12/2012

zrovna se jeden nabízí na Aukru

awatar - 21/12/2012

nikde ho nemužu najít. Nebyl by odkaz :)

tommate - 21/12/2012

hm.. pozdě, byl asi o stovku dražší než z Číny, já si ho objednal z DX, od objednání mi přišel za 19 dní

tommate - 21/12/2012

aukce už zmizela, ale ještě jsem ji našel v historii http://aukro.cz/co2-atomizer-diffuser-co2-akvarium-i2869498867.html#tabsAnchorhttp://aukro.cz/co2-atomizer-diffuser-co2-akvarium-i2869498867.html#tabsAnchor

awatar - 03/01/2013

po čase..

Gargamel - 03/01/2013

Pěkné, akorát škoda té trubky. Ty ale akvárium vidíš asi shora že? Takže přes kryt tu trubku stejně nevidíš jako z toho čelního pohledu.

danyboy77 - 03/01/2013

Moc hezky ti to roste ;) S tou rampou na fotce je to pro vetsinu akvaristu slozite ;) ja taky delal fotky za plneho provozu s technikou. Ale kdyz se nafoti akva bez techniky tak to pak pusobi na oko dokonale.

kraken192 - 03/01/2013

Koukám, že ti docela hodně rostou řasy. Mě rostou taky (zelená prachová a sinice), tak jsem nasadil okružáky a ti ji stíhají spásat, že je už vidět pouze trochu na zadní stěně akvárka.

awatar - 04/01/2013

jo jo je tam. mam ji tam docela už dlouho a pořad ne a ne se ji zbavit. okružaků mam plnou nádrž ale ti to nestihájí. zítra to ostříhám a trošku si stim pohraju, zdá se mi to zase takový přerostlý a nepřehledný a řasu zkusim dát dolů i když mam na zadní stranu dost špatnej přístup a taky se snad dostane i na tu trubku a nějak ji nabarvím na černo.

moderator: přesně tak, když stojím tak trubku nevidim, ale máš pravdu že jí to chce prostě černou

Jan Zolich - 04/01/2013

Máš to moc pěkný.Pokud stále bojuješ s řasou tak mě pomohlo snížit osvětlení.Dřív jsem svítil 2x54w a ted 2x28w.Všichni mě od toho odrazovali,že je to kravina a výsledek vidíš sám :)
Tím nechci tvrdit, že to je věc která ti 100% pomůže.
Jinak vidím,že se ti daří.Tak přeji hodně úspěchů.

awatar - 04/01/2013

No taky jsem nad tím uvažoval. Svítím teď 6*54w + reflektory, což je poměrně dost. Pokud ale uberu na světlě, myslím, že začne strádat HC a budou hrozit řasy i na rostlinách. Zatím jsou řasy jen na zadním skle a trochu na spodních listeh Althernata Splendes (červená rostlina).

awatar - 08/01/2013

;) Fotit akvárium ještě moc neumim. TYhle fotky jsem pořídil na ISO 80 a pak trošku doladil barvy. Dneska jsem se na fotky podíval u kamaráda na jiném monitoru a u něj jsou ty fotky strašně barevně přepálené a přitom u mě doma na notebooku to vypadalo docela dobře. Ještě mam co vychytávat.

No já vím že už slibuju strašně dlouho , že tu rampu nabarvim na černo, ale neporadil by mi někdo čím to natřít?

stafflik - 09/01/2013

S tím upravováním barev bych moc nešachoval. Pokud s tím chceš nějak blbnout musel by si zkalibrovat monitor. Je lepší nechat to tak jak to nafotil foťák. Jenom málokdy je to echt špatně..

Bedna - 09/01/2013

Mám rozdělaný článek jak správně fotit akvárium snad ho brzo doladím :) jinak pokud nemáš s úpravami fotek zkušenosti nepouštěj se do toho :)

Ardjuna - 09/01/2013

Podle mě žáleží na každém, jak si svojí fotku upraví, aby se mu líbila (na tom není nic špatného => je to jeho akvárium, jeho fotka ... jeho věc). Problém ale může být, když si někdo fotky upraví, ale následně je vydává za neupravený originál, který věrně zobrazuje stav a barvy rostlin v jeho akváriu. Tady bych v zájmu všech ostatních akvaristů doporučoval u podobně upravených fotek vždy uvést, jaké typy úprav se tam prováděly. Jde o to, že řada (především začínajících) akvaristů se pak mylně domnívá, že je možné docílit u některých rostlin v akváriu nějakých exotických barevných odstínů apod. Marně se pak snaží "dokopat" tu svojí rostlinku do stavu, kdy by vypadala stejně. Výsledkem bude nejen zklamání, ale také trápení těch rostlinek (někteří v honbě za různými barvami dramaticky omezují některé živiny, jen aby docílili lepších estetických výsledků). Připadá mi lepší vybrat si spíše od přírody červenou, oranžovou nebo jinak zbarvenou rostlinu, když už chci mít danou barvu v akváriu.

stafflik - 10/01/2013

Marceli jasně že je jeho věc jak si fotku upraví. Taky na tom nevidím nic špatnyho. Dokonce i na kinofilmech se při focení a následnym vyvolávání dělaly čachry a triky jak dosáhnout lepší fotky. Ale tady jde o fotky které právě následně jdou na web jako prezentace. A každý má monitor nastavený jinak, takže pokud máš na svém monitoru slaby barvy, upraviš si podle toho fotku a dáš ji sem na web tak ostatní, co mají nastavený monitor na kontrastní barvy, tak tu fotku mají přepálenou barvama. Je to v podstatě to co řikáš sám, já ale zastávám spíš názor pokud jdou fotky na web, tak na ně nešahám, obzvlášť pokud to neumím. Ono to totiž není zase taková sranda i když to dělám jenom pro sebe..

copiapoa - 11/01/2013

Zkusim ti dát tip na nabarvení rampy.Já to vyřešil tak,neboť jsem elektrikář,že jsem vzal tzv. smršťovačku odborně nevim jak se to jmenuje,ale prostě smršťovací bužírka za tepla.Jen vychytávka je v tom,že se veme taková akorát a pomocí kompresoru se na natahne na trubku.Jde to i za tepla,ale musí se opatrně aby se plastová trubka nezohýbala,v tomto případě tedy může být průměr větší.S tím kompresorem je to tak,že se jeden konec smršťovačky jakoby ucpe,druhý konec se připravý k plastové trubce a kompresorem se fouká do plastové trubky z druhé strany,no blbě se to popisuje,ale nic na tom neni,zkrátka jde o to tu jakoby menší smrštovačku přifouknout,aby šla nasouvat na tu plastovou,no a pak vyvrtat dirky.

awatar - 11/02/2013

Všechny Vás zdravím po dlouhé době.

Je mezi Vámi akvarista který by si chtěl poštou povyměnovat par přebytků rostlin. Napíšte a domluvime se blíže třeba přes mail.

Moc ted sháním rostlinku flame moss. Nemá jí nkdo ??

Předchozí stránka