Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

450 L Hemianthus callitrichoides mi Kelutral

V kategorii: Deníky a diskuze našich

awatar - 25/11/2012

Wooou Nečekal jsem, že hned druhý den se na moji prezentaci vrhne akvarijní elita tohoto webu a sdělí my svůj názor a rady. Mockrát Vám všem všem děkuju a doufám, že společnými silami to všechno zvládneme.
#14 Objednal jsem s AquaDaho 80x košíčků. Ale myslím jsi že by jich stačilo klidně 30-40x. Já jsem jeden košíček rozdělil zhruba na 2-3 díly. Což jsem pak z jistil, že je fakt dost blbě, protože když všechno nasázíte ve velkých kusech a napůstíte nádrž. Tak Vám pak všechno zase vyplave. Mě vyplavalo zhruba 1/4 Hc k hladině. I tedˇ po měsící a půl když jsem měnil 1/2 vody v akváriu, tak mi ještě 3x (díly) HC vyplavali. Kdybych si dal vetší práci a rozdělil bych košíkek na 6 a více dílů určitě by stačilo nakoupit méně košíčku a hlavně by na rostlinky nepůsobil takový vztlak a nevyplavávali by k hladině.


awatar - 25/11/2012

Dnes byl 3den hnojení metodou EI. Po nalití hnojiva do nadrže se nic nedělo. HC neudělala ani jednu vzduchovou bublinku. Tu odpornou GSA zatím nesundám. Zkusím počkat přesně do další výměny 1/2 vody v akva, jestli řasa začne spíš ustupovat nebo přibývat. Pak ji při výměně vody zkusím dát dolu.


awatar - 25/11/2012

Marcel
#16

Po přečtení tvého příspěvku si začínám myslet že distribuce mého co2 po nádrži nění dobrá. Jenže stím fakt bojuju a už si nevím rady. Už jsem použil nejruznější reaktory difuzory(kromě atomizeru, který nemužu nikde sehnat) snad všechny a vždy je prostě distibuce a rozpouštění CO2 nedostačující. (ale dropcheckery mi ukazují žlutou barvu na každé straně nadrže.) Už nevím jak na to. Proud v nádrži už taky zvíšit nemůžu jelikož, když ho ještě víc zvýším tak mi začne vyplavávat HC k hadině. Jaký byste použili CO2 reaktor, difuzor na mé akva ? a co proudění jak byste ho vyřešili ? prosím o rady ? díky


zde je video jak mi proudí CO2 po akváriu = bohužel zřejmě nedostatečně

http://youtu.be/wv-2cQEbLko


awatar - 25/11/2012

Hc v popředí se moc nedaří. To je určitě taky důvodem té řasy na čelním skle Že by proud ? CO ? světlo ?

proud:

rostříkovací rampa umístěná vzadu v akváriu. Vytoky z rampy směřují k hladině pro dobrou cirkulaci víru v nádrží. celk výkon čerpadel a filtrů 4000l/h

CO2 :
2x sklenněny maxi difuzer na každé straně
počet bublin se nedá na počítadle spočítat jak rychle to tam lítá
žluté dropcheckery na každé straně

světlo:

4x54w 10h 60cm nad substrátem

Muže to mít vliv ? = zaoblená čelní strana akvária (typ akva: Juwel Vision 450 )

Nebo ?


danyboy77 - 25/11/2012

Kukal jsem ted na to tve videjko. CO2 tam mas fakt hodne. Ja osobne mam lepsi zkusenost s up aquaatomizerem napojenym na vystup z filtru vyvedeny do rozstrikovaci rampy. Ten proud ty mikro bublinky tlacil krasne dolu podel celniho skla az k substratu a pokracoval k zadni stene nahoru. A tak porad dokola.

Kdo vi kde je u tebe zakopany pes. Kdyz se podivas na ADA akvaria tvych rozmeru tak ma Amano krasne akvaria a to jen s lily pipes a difuzorem. A svetla ma hodne vysoko zavesena nad nadrzi i kdyz on sviti 450W vybojkama. Nema v akva co2 sodovku ani rozstrikovaci rampu pro dokonaly proud.

Dalsi vec si myslim,ze hnojit dlouhodobe EI u tak velke nadrze uz poleze pekne do penez. Podle mych propoctu jeden balicek EI vydrzi u tve nadrze zhruba na tyden.


awatar - 30/11/2012

Nové foto akvária po týdnu hnojení EI

HC se daří docela dobře. Řasa po týdnu po neustoupila. Tak jsem ji dnes při výměně vody sundal aspon z předního skla. Pořídil jsem nové čerpadlo. V akváriu jsem zvýšil proud na maximum aby nevyplavával HC


awatar - 30/11/2012

Přestává se mi tam líbit ten šutr potáhlej řasou. Asi ho dám pryč , ale co místo něj? Nějaký kaprádí a pár hub :)


Bedna - 30/11/2012

souhlasím určitě to jde vymyslet příjemněji :)


nebo pokud chceš čistý kámen tak se to dělá tak že se čistí kartáčkem na zuby

jako zde https://www.rostlinna-akvaria.cz/video/one-step-closer-maintenance-day-39-13-days-after-setup-57


awatar - 01/12/2012

tak jsem to vymyslel trošku příjeměji. :)


danyboy77 - 01/12/2012

No to uz vypada lip nez ten sutr ;) Ale porad mi tam neco chybi,nevim presne co ale pusobi to na me trosku smutne :| Kdyby jsi treba v rozich udelal nejake housti ;) aspon Blyxu nebo Eleocharis Acircularis ...jestli jsem to napsal dobre :D je to ta vysoka Parvula :D


Bedna - 02/12/2012

ano je to lepší ale trochu bych si pohrál s kompozicí takhle to opravdu vypadá dost smutně,udělat rohy zarostly pomoci nějake stonkovky::)


awatar - 02/12/2012

ok zapracuju na tom


awatar - 06/12/2012

Tak po schlídnutí některých nadrží jsem si řek, že i tu svou zase o kousek vylepším. :) :)

Cabomba aquatica a Althernata Splenders nalevo jsou pořád v košíčku s vatou. Myslíte že to něčemu vadí ? Děkuji za Váš názor


LaXo - 06/12/2012

Celkom pecka, je to celkom iné akva, alebo to isté?


grunda - 06/12/2012

moc pěkný upgrade, ty kytky bych z košíčků vyndal, budou v nich zahnívat


Gargamel - 06/12/2012

Super, hned je to o dost lepší.
Rostliny z košíčků samozřejmě ihned vyndat.


awatar - 06/12/2012

Vyndat z košíčku a nechat nahoře pod světlem stím že živiny budou čerpat z vodního sloupce a nebo zasadit do substrátu s tím že budou mít nedostačující světlo ale živiny ze substrátu?

Jak jsem se dočetl tak tyto kytky jsou velice náročné na světlo a je lepší když jsou hned pod hladinou kde mají nejvíc světla

http://rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida
(výtažek z webu)
Tato rostlina potřebuje spoustu světla pro růst a vybarvení listů. Hnojení CO2 je vhodné, není však nezbytné. Vhodné je i mírné přihnojování železem. Pozor na přehnojení (draslíkem), reaguje vyháněním zkroucených a deformovaných listů. Je dobré ji umístit dost těsně pod hladinu, aby měla světla co nejvíce. Není nezbytně nutné ji sázet přímo do substrátu, pokud máte kratší stonek, lze ho zachytit tak, aby rostlina byla např. 10cm pod hladinou a až poporoste, ponořit ji hlouběji.


tak nevim či ji zasadit nebo jen vyndat z košíčků a nechat ji nahoře u světla?Prosím o Váš názor

Díky


awatar - 07/12/2012

tak jsem si trochu pohrál s kontrastem a barvami a tohle vylezlo


Ardjuna - 07/12/2012

Ta první fotka vypadá moc pěkně!


Gargamel - 07/12/2012

Ty údaje z různých atlasů bych bral s velkou rezervou. Mě třeba tato rostlina rostla i při velmi slabém osvětlení. Už ta věta z atlasu: "Hnojení CO2 je vhodné, není však nezbytné." je dost zavádějící, záleží jak je nastaveno světlo atp., takže tyto rady z atlasu moc neuznávám.


Předchozí stránka

Další stránka