Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

200 L

V kategorii: Deníky a diskuze našich

JH - 20/01/2013

Dne 20.01.2013 v 14:03 byla založena prezentace akvária 200 L.

JH - 20/01/2013

Atypické akvarium 80x70x40 (160L) a pěstuji nenáročný kytky (Echinodorus Bleher,Echinodorus Amazon,Echinodorus ocelot, Egeria Densa, Cryptocoryne Balansea, Jávský mech),Kryptokoryna kadeřavá měla i listy přes 1 metr, díky vysokému akvarku.Svítil jsem sice nehospodárně a málo(2x 40w žárovka), ale nebyl během více jak 10 letého používání tohoto osvětlení jediný problém s řasami a také jsem nehnojil a nepřidával Co2 (1x za 14 dní výměna 8% vody, 1x za měsíc filtr).Každý rok jsem pravidelně odevzdával přírůstky do zverimexu.Po změně osvětlení Hagen 2x 24w T5 HO s reflektory nastal problém (3 druhy řas)rostliny rostou,jak o život a jsou oslabené ! a to i při vodniho sloupce 60 cm.Pokud člověk bude pěstovat nenáročné kytky, tak toho světla opravdu není potřeba tolik, jinak práce navíc Co2,hnojení) a to já nechci!!!
Minulý stav osvětlení 800 lm a budoucí 3500 lm, moderní zařívky spolu s reflektory mají mnohonásobný výkon a ty waty na litr vody nelze brát vážně. Jinak se opravdu daří rostlinám i při slabším osvětlení, akorát rostou pomaleji.Echinodorus bleher listy až 60 cm dlouhé a pravidelné odnože na stonku (50 rostlinek), Echinodorus ocelot pravidelné odnože nových rostlin na stonku, Cryptocoryna balansea listy 120 cm a to při 60cm hloubce vodního sloupce s 2 40w žárovkami a rostliny byly zdravé a bez řas.