Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

„Forest dream“ od Olivera Ly

V kategorii: Aquascaping - vzhled akvária

Forest dream

Inspirováno lesem

Mým plánem bylo od počátku vytvořit podvodní krajinu, která se bude podobat lesu. Začal jsem tedy hledat fotografie lesů a jimi jsem se inspiroval.

Cílem bylo vytvořit „podvodní les“. Ne však džungli, ale kontrolovaný a uhlazený lesík. Původně jsem chtěl do layoutu zasahovat ještě více. Rychlost růstu rostlin však byla ještě rychlejší než jsem očekával, a tak se rostliny na popředí nakonec propojily. Nebylo to však vůbec na škodu, protože teď dodávají layoutu ještě přírodnější vzhled.

Kořeny

K lesu neodmyslitelně patří dřevo a popadané kmeny, proto jsem se rozhodl pro použití velkého množství kořenů. Kořeny jsem umísťoval na vyvýšená místa vytvořená větším množstvím substrátu, aby byly dominantnější.

Velice důležité pro tento layout je použití mixu rostlin jako Eleocharis a Lilaeopsis. Tyto rostlinky dodávají layoutu přírodní vzhled.

Minimální sestřih rostlin

Na pozadí a do středu nádrže jsem použil relativně pomalu rostoucí rostliny jako Bolbitis a Microsorum, proto jsem je nemusel příliš sestřihovat. Naopak v případě mechu byl nutný častý sestřih, protože by za velice krátkou dobu úplně zarostl kořeny.

Přeloženo z www.aquascapingworld.com