Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Vnitřní atomizér 60 mm

Kód produktu: Z00587

Vnitřní atomizér pro tvorbu mikrobublin CO2. Celý popis

Zboží již není dostupné

Omlouváme se, ale zboží již není dostupné v našem sortimentu. Prosím zvolte jinou alternativu. Děkujeme.

Vnitřní atomizér pro tvorbu mikrobublin CO2.


Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde: přihlášení
Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení, buďte první a pomozte ostatním s výběrem!
Nahlásit chybu /
doplnit informace

Technické parametry

Objednací číslo: Z00587
Výrobce: Vnitřní atomizéry Rostlinna-akvaria.cz | Vše od Rostlinna-akvaria.cz
Kategorie: Vnitřní atomizéry
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)

Zeptejte se odborníků

Nenašli jste níže odpověď na to co jste hledali? Zeptejte se nás:

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení dotazu společností INVITAL Aqua s.r.o. Máte právo svůj souhlas odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů a souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem vkládání diskuzních příspěvků.​

1x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 30.11.2018 11:25

Dobrý den, prosím je nějaké univerzální pravidlo kam umístit tento atomizér v akváriu ?? mohu ho pripojit na motorek hadickou misto kamene ,mam 50l akvarium. dekuji Jana

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

vnitřní atomizéry se umísťují v akváriu tam kde máte dostatečně silný proud, který Vám dokáže roznést CO2 po celém akváriu. 

Atomizér se tak napojuje na plynné CO2, na vzduchovací motorek nelze použít, jelikož pro protlačení potřebuje vyšší tlak.

1x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 28.08.2017 09:24 Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na tlak, který je ideální dodávat do atomizéru? Mám sadu od Rataje (Gejzír s elektromagnetem) a už se strašně dlouho trápím s tím, že mi do počítače bublin de facto nic neprochází (nebublá). Respektive při napojení lahve se rozbublá..a pak jako když utne. Mám nastavený tlak 2,2 bary. Jaký tlak je vlastně ideální? Při vyšším mi jednou vylítla hadička z jehlového ventilu... Je to boj, se kterým si upřímně už nevím rady :(

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, výrobce udává 2-3 bary. Ze zkušenosti přidávejte více, dokud nebu atomizér fungovat, můžete dát i lehce více.
Podle popisu a chování bych však spíše řekl, že máte někde únik. Když CO2 set spustíte, tak bublá jelikož se rychle natlakuje, pak tlak ale kvůli úniku spadne a atomizér přestane bublat. Takto se chová většinou při úniku. 

1x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 12.02.2015 14:36 Dobrý den , jaká je udržba tohoto atomizéru - děkuji Krejčí Čeněk

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, údržba je naprosto stejná jako u klasického skleněného difuzoru. Po čase poroste atomizér řasami a poté stačí ponořit atomizér na 30 minut do roztoku SAVA s vodou (v poměru cca 1:3 až 1:3 SAVO/voda) a bude naprosto čistý jako nový.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 05.05.2019 12:47

Dobrý den, jaký typ hadičky musím k atomizéru připojit, aby vydržela potřebný tlak? Zakoupil jsem si u Vás vysokotlakou hadičku, ale její tuhost mi neumožňuje ji upravit do potřebného tvaru, tak aby byla v akváriu podél stěny rovná a přes hranu akvária ohnutá. Poradíte mi, jak hadičku tvarovat? Děkuji F&@

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

běžně se používá vysokotlaká hadička. Přes hranu lze použít CO2 U trubička na hadičku 6/4mm, která zajistí snadné překlenutí CO2 přes hranu akvária.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 60 mm 14.03.2019 22:35

Dobrý den, na jakou velikost hadice sedí tento atomizér? Děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

atomizér běžně používáme na vysoko-tlakou hadičku o průměru 6/4 mm.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 01.12.2018 08:36

Dobrý den zakoupil jsem u vás tento atomizer a nejdou mi z něj bublinky dávám 15 bublinek za minutu tlak v hadičkach je a nic nejde.nikde tlak neunika mám 64 l akvárium tak nemůžu přijít na nějakou chybu prosím porad te děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

je nutno počkat alespoň 5 minut, než tlak protlačí membránu. Další možností je, že máte v O2 systému nastaven nízký tlak a ten nedokáže atomizér protlačit vůbec. V tom případě musíte na redukčním ventilu tlak zvýšit.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 30.08.2018 18:21

Dobrý den, je tento difuzor vhodný do 125l akvária. Děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

ano, tento vnitřní atomizét určitě lze použít.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 17.02.2018 13:32 Dobrý den,jakou životnost má vnitřní a vnější atomizér?Děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
životnost není omezena. Stačí v případě zanesení řasami vložit atomizér do roztoku sava s vodou a je opět jako nový. V případě vnějšího atomizéru protékající voda navíc zamezuje růstu řas.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 19.05.2017 06:21 Dobrý den chci se zeptat jestli tento atomizér spotřebovává vice co2 než difuzor.A jaké počítadlo bublin k atomizéru mě doporučíte .Předem děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
pokud chcete doáhnout určité koncentrace COI2 v nádrži, tak při použití atomizéru nevypotřebujete tolik CO2 z láhve, jelikož je atomizér účinnější než difuzér.
Atomizéry pracují s vyšším talkem, takže doporučuji použít co nejpevnější počítadlo. Např.: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/co2-do-akvaria/ista-masivni-plastove-pocitadlo-bublin

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 20.04.2017 08:46 Naprostá bomba a naprostá spokojenost.Dneska mi přišel :-) Skleněnou fajfku jsem i při max opatrnosti zlomil na třech místech.Tohle je podstatně bytelnější a slovo mikrobublinky v popisu vůbec není přehnané, samovolně se šíří celým akváriem jako tornádo.Výborná investice!!!!!!

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
děkujeme za recenzi. Snad bude sloužit dlouho k plné spokojenosti.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 26.03.2017 09:53 Dobry den, uvedeny rozmer je pre dlzku plochy kamena alebo celkovy rozmer? Je to dolezita informacia pri rozhodovani. Dakujem

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, jedná se o obvod keramické patrony.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 11.11.2016 12:29 Dobrý den. Je tento atomizer vhodný na akvárium 180 litrů.? Stačí jen napojit na hadičky od co2. Místo flipperu? Děkuji za odpověď.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, ano lze použít na akvárium o objemu 180 litrů. Doporučuji jej umístit například pod výtok s filtru nebo čerpadlo, aby proud vody roznesl CO2 po celém akváriu. Pouze jej napojíte na hadičku a hotovo, lze použít jako náhrada flipperu.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 03.08.2016 06:48 Dobry den.Chcel by som sa spytat ci je tento atomizer vhodny aj do 720l akvaria.popripade co by ste navrhli?dakujem

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, ano tento atomizér je možné použít i v 720 l akváriu. Důležité je, abyste dokázal CO2 dostat do celého akvária. Tedy například, že dáte vnitřní atomizér pod výtok z filtru (nebo nějaké čerpadlo). Proud vody pak CO2 roznese po celém akváriu.
Případně pokud máte možnost, tak doporučuji pro větší akvária vnější atomizér.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 27.06.2016 06:50 Dobrý den, dáváte přednost vnějšímu atomizéru před vnitřním. Na druhé straně říkáte, že čím déle se udrží bublinky pod hladinou tím lépe, přitom výtoková rampa při užití vnějšího atom.je jen něco málo pod hladinou. Děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, pokud je to možné, tak volíme vnější atomizér. Rozstřikovací rampa s vývodem z filtru musí směřovat směrem dolů, aby se CO2 udrželo ve vodě co nejdéle. V případě použití vnějšího atomizéru a rozstřikovací rampy se voda nečeří, zbytečně byste se tak připravoval o CO2.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 02.02.2016 10:48 dobrý den, musím nechat atomizér nejakou dobu ponořený ve vodě nebo je funkční okamžitě?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, funkční je okamžitě.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 20.11.2015 08:23 Zdravim, zacalo sa mi oddelovat to spojivo medzi ciernou zaslepkou a samotnym telesom atomizera, da sa to nejak opravit?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, jedině použít tmel/lepidlo.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 21.10.2015 07:56 Dobrý den,chcem sa prosím opýtať či stačí jeden atomizér na 450 l akva alebo dva prípadne kombinácia vnútorného a vonkajšieho a či sa dá spolu zapojiť kovová rozdvojka T s tou tlakovou hadičkou 4/6 a či bude tlak rovnomerný na oboch stranách nadrže? prúd vody mám dostatočný ..

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
jeden vnější atomiozér na akvárium 450l je dostatečný.
Dva atomizéry na jeden CO2 set není tak jednoduché napojit. Nestačí pouze přidat rozdvojku, jelikož si CO2 najde tu jednodušší cestu. Výsledkem budou bublinky z jednoho atomizéru a z druhého nepůjde nic. Toto se musí vždy řešit dvěma jehlovými ventily - na každou větev jeden. Jiné řešení neexistuje.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 07.09.2015 18:06 Dobrý den. Chtěl bych se prosím zeptat jaký atomiser je z hlediska udržby, funkčnosti a bezpečnosti lepší. Jestli vnější a nebo vnitřní. Vnější filtr na nasazení atomiseru pochopitelně mám. Děkuji Toman

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, doporučujeme vnější atomizér. Z důvodu silného průtoku se v něm netvoří řasy (není nutná údržba), má nejlepší účinnost rozpouštění CO2 ve vodě a je umístěn mimo akvárium. Z hlediska bezpečnosti jsou atomizéry stejně bezpečné, z několika tisíc kusů neevidujeme žádnou reklamaci.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 18.05.2015 14:47 Dobrý den, prosím je nějaké univerzální pravidlo kam umístit tento atomizér a akváriu ?? Pod vývod z filtru ať bublinky stoupají jako by do proudu z filtru ?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, atomizér umístěte co nejblíže dnu a tak aby stoupající bublinky unášel proud (takže například pod výtok z filtru). Řiďte se pravidlem, že čím déle zůstanou bublinky CO2 ve vodě (nevystoupají k hladině), tím lépe se CO2 rozpustí.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 28.04.2015 13:00 Včera jsem pořídil tento atomizer jako náhradu za skleněnou fajfku, s jejíž účinností jsem v mém typu akvária nebyl již od začátku vůbec spokojený. Tento atomizer předčil moje očekávání. Možná nenadělá tolik parády, ale jeho účinnost ve srovnání s předešlým difuzorem je daleko vyšší a nedochází ke zbytečným ztrátám CO2. Děkuju za pomoc s výběrem a rozhodně doporučuju.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
děkujeme za kladné hodnocení.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 26.03.2015 08:56 Dobrý den potřebuji od vás radu jaký je rozdíl mezi atomizérem vnitřním a skleněným difuzorem který byste mi doporučil za odpověd předem děkuji!

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, rozdíl je jednak ve vzhledu (difuzéry jsou skleněné) tak v účinnosti. Atomizéry mají jemnější patronu takže se lépe rozpustí CO2 a vy tak spotřebujete méně CO2 z láhve. Na videích (v popisu produktu) můžete vidět že bublinky z atomizéru jsou několikrát menší než bublinky z difuzéru. Pokud nepreferujete například skleněný difuzér ze vzhledových důvodů tak určitě doporučuji spíše atomizér.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 26.02.2015 15:05 Dobrý den , bude tento atomizer vhodný do akvária 125 l. děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
ano. Lze jej bez problémů použít.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 19.11.2014 12:00 Dobrý deň, chcem si od Vás kúpiť co2 set a atomizér vnútorný 50mm. Je jeho súčasťou aj spútný ventil?. Čo som mal doobjednať? Okrem samotného kompl. setu z ponuky+ atom., myslím drop checker, príp. počítadlo bubliniek. Čo by ste doporučili? Ďakujem

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
CO2 set obsahuje plastový zpětný ventil, takže další již nemusíte zakupovat. Kromě atomizéru byste měl ještě zakoupit test se kterým budete měřit hladinu CO2 - takže drop-checker a náplně do něj. Počítadlo bublin není nutností, stačí když vypojíte hadičku s CO2 z atomizéru a ponoříte jí do vody, takto zjistíte kolik C02 do akvária dodáváte. Množství CO2 pak upravíte podle zbarvení kapaliny v drop-checkeru: odkaz
Toto vše Vám bude stačit k dodávání CO2 do akvária.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 50 mm 30.10.2014 11:59 Dobry den, muzete mi prosim rict na jakou maximalni velikost akvaria se tento reaktor hodi?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
používali jsme jej bez problému v akváriu přes 500 litrů.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 21.09.2014 11:23 Dobrý den.Po čase přestal atomizer bublat.Zřejmě je zanešen.Jak ho vyčistit?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, vnitřní atomizéry a difuzéry stačí když vyčístíte v roztoku sava a budou bublat jako na začátku, když byly nové. Po vyčištění atomizér důkladně promyjte.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Vnitřní atomizér 45 mm 12.03.2014 19:21 Dobrý deň, mám v pláne kúpit atomizer len sa neviem rozhodnuť čo je lepšie vnútorny alebo vonkajši za odpoveď ďakujem.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
mezi hlavní výhody vnějšího atomizéru lze zařadit to, že není v akváriu vůbec vidět, není jej třeba čistit, protože se nezanáší a nezarůstá řasou. Pokud máte vnější filtr, rozhodně doporučím atomizér vnější.

Mohlo by vás zajímat