Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Chihiros Doctor Fish Nano S

Kód produktu: 1964

Přístroj pro dezinfekci vody a odstranění virů a plísní, které způsobují nemoci ryb. Celý popis

Zboží již není dostupné

Omlouváme se, ale zboží již není dostupné v našem sortimentu. Prosím zvolte jinou alternativu. Děkujeme.

Přístroj pro dezinfekci vody a odstranění virů a plísní, které způsobují nemoci ryb. Navíc výrazně zlepšuje prostředí v akváriu.

Chihiros Doctor Fish Nano S je vhodný pro akvária 120 až 250 litrů.

Jak funguje:
Jedná se o elektronický přístroj, který se umístí na vnější stranu akvária nebo do skříňky. Přístroj ovládá membránu, která je uvnitř akvária a vypouští do vody mlžný opar bublinek. Spouští se vždy na několik sekund maximálně několikrát za hodinu.

Výhody použití:
1) Výrazně snižuje množství patogenů ve vodě

- Pomocí přímé ionizace a sterilizace vody výrazně snižuje množství patogenů. Tím se výrazně snižuje riziko nakažení ryb pomocí virů, bakterií, zánětů sliznic apod. Testy prokázaly 99,9% účinnost proti bakteriím Aeromonas hydrophila, herpes, plísním a bakteriím Coli.

- Použití vede k zvýšení odolnosti a funkci obranyschopnosti.

2) Odstraňuje chlór, chloramin, amoniak a další toxické látky

- Díky tohoto se zvyšuje míra přežití velmi citlivých rybek.

3) Lepší přístupnost stopových prvků

- Vodní živočichové přijímají stopové prvky nejen z potravy, jako člověk, ale i z vody. Tento přístroj zajistí, že budou stopové prvky ve vodě lépe přístupné. Nedostatek stopových prvků vede k snížení tvorby hemoglobinu a následné chudokrevnosti.

- Zabraňuje tvorbě různých deformací

4) Podporuje zlepšení prostředí v akváriu

- Pomocí podpory růstu rostlin se aktivuje silněji fotosyntéza, což vede ke stabilizaci celého ekosystému a k omezení růstu řas.

- Poměrně výrazně zlepšuje čistotu vody. Akvarijní voda je po jeho použití zcela průzračná.

- Omezuje růst řas pomocí zlepšení prostředí v akváriu

5) Šetrné k bakteriím ve filtru


- V porovnání s jinými přípravky na potlačení růstu řas nebo s UV lampami je Doctor Super daleko bezpečnější pro nitrifikační bakterie ve filtru, které udržují rovnováhu v akváriu. Naopak podporuje jejich růst pomocí množství kyslíku ve vodě.

6) Obsahuje inteligentní ALC program


- Sám Doctor Super si dokáže vypočítat stav akvarijní vody v konkrétním akváriu a nastavit takový algoritmus spínání pouštění bublinek, který je pro konkrétní nádrž nejvhodnější.

- Možnost nastavení tří módů podle velikosti akvária

Mód M1 pro akvária 120 až 150 litrů
Mód M2 pro akvária 150 až 200 litrů
Mód M3 pro akvária 200 až 250 litrů

Je naprosto bezpečný pro všechny obyvatele akvária.

Součástí balení je podrobný český návod.

Upozornění: Je nutné zvolit takový mód, který je určen pro Vaše akvárium. V případě použití módu pro 250 litrové akvárium nelze přístroj provozovat např. v akváriu 50 litrů. V takovém případě již přístroj pro živočichy bezpečný být nemusí.

Nelze používat ve slané vodě! Přístroj má bezpečnostní pojistku a automaticky se vypne, pokud je v akváriu vysoká koncentrace solí. Nepoužívejte tedy v akváriích se slanou vodou, při dosolování vody nebo pokud v akváriu pouze doléváte odpařenou vodu další extrémně tvrdou vodou.

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde: přihlášení
Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení, buďte první a pomozte ostatním s výběrem!
Nahlásit chybu /
doplnit informace

Technické parametry

Objednací číslo: 1964
Výrobce: Automatika přípravky pro boj s řasami Chihiros | Vše od Chihiros
Kategorie: Automatika přípravky pro boj s řasami
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Produktová řada automatiky pro boj s řasami: Chihiros Doctor

Zeptejte se odborníků

Nenašli jste níže odpověď na to co jste hledali? Zeptejte se nás:

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zpracování a zobrazení dotazu společností INVITAL Aqua s.r.o. Máte právo svůj souhlas odvolat. Více informací v zásadách zpracování osobních údajů a souhlas se zpracováním osobních údajů za účelem vkládání diskuzních příspěvků.​

0x

16.12.2018 16:55

Dobrý den, mám druhou generaci chihiros doctor nano a sám od sebe se vypíná, ani po vyčištění nefunguje jak by měl. V čem bude chyba?

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

pravděpodobně máte příliš vysoké TDS (tvrdost vody). Doporučuji výměnu vody nebo nejdříve vyzkoušet přístroj v kýblu s vodou. Má pojistku proti vodě s vysokým TDS.

0x

22.07.2017 17:42
Dobrý den, je možno Chihiros Doctor Fish Nano S používat v nádržích s cichlidami, s ohledem na příslušný chemismus vody ?
Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, ano je to možné.

0x

20.11.2016 18:09
Dobrý den mam dotaz zda je přístroj nutno vypínat při přidávání bakterií do akvaria například Seachem Stability nebo Pristine děkuji.
Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, přístroj není potřeba vypínat.

0x

09.06.2016 20:08
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi variantou Chihiros Doctor Plants, Shrimp a Fish? Děkuji za odpověď
Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, vzhledově vypadají naprosto stejně ale rozdíl mezi verzemi je. Přístroj Doctor Chihiros měří parametry vody a podle toho upravuje intervaly spínání. Firma Chihiros neuvádí v čem přesně je mezi verzemi rozdíl, ale je velmi pravděpodobné, že například pro krevetky nastaví přístroj menší intezitu ale častější cykly. Osobně však používám verzi Plant a mám i krevetky.

Mohlo by vás zajímat