Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma

Kód produktu S1264

Nová generace LED osvětlení Aquatlantis s variabilním uchycením. Celý popis

Zboží již není dostupné / ukončena výroba

Vybraný produkt se již nevyrábí nebo byl výrobcem nahrazen za novější, modernější model.

Nový model naleznete v našem e-shopu v příslušné kategorii.

K tomuto osvětlení od nás dostanete ZDARMA manuální stmívač, který je kompatibilní i s tímto osvětlením. Díky něj si můžete snadno nastavit množství světla tak, jak Vám vyhovuje, aby nebylo akvárium případně přesvětleno (vhodné při problémech s řasami apod.). Manuální stmívač je vyobrazen na fotografii.

Aquatlantis je portugalská firma, která přináší novou dimenzi osvětlení sladkovodních i mořských akvárií díky nové generaci LED osvětlení. Dávají zářivky ve Vašem akvarijním krytu málo světla pro pěstování kobercových rostlin? Nevyniknou ryby v akváriu tak, jak si představujete? Ať přemýšlíte o vylepšení stávajícího krytu nebo řešíte nové osvětlení, Aquatlantis Easy LED universal je skvělá volba. Jsme si jisti, že v této kategorii se jedná o nejlepší světlo na trhu.

Fotografie:

fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie

Varianty osvětlení:

Aquatlantis Easy LED 438 mm 15W + LED stmívač zdarma!
Aquatlantis Easy LED 590 mm 28W + LED stmívač zdarma!
Aquatlantis Easy LED 742 mm 36W + LED stmívač zdarma!
Aquatlantis Easy LED 895 mm 44W + LED stmívač zdarma!
Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W+ LED stmívač zdarma!
Aquatlantis Easy LED 1200 mm 62W + LED stmívač zdarma!
Aquatlantis Easy LED 1450 mm 72W + LED stmívač zdarma!

Parametry variant osvětlení:

Easy LED 590 mm Easy LED 742 mm Easy LED 895 mm Easy LED 1047 mm
Výkon 28 Watt 36 Watt 44 Watt 52 Watt
Barevná teplota 6800K 6800K 6800K 6800K
Nahradí výkon T5 56 W 70 W 90 W 108 W
Nahradí 2 x T8 lampy s 18 W 25 W 30 W -
Výsuvné držáky 2 Kus - L 20 cm 2 Kus - L 20 cm 2 Kus - L 20 cm 2 Kus - L 20 cm
Výsuvné držáky2 Kus - L 20 cm2 Kus - L 20 cm
Easy LED 1200 mm Easy LED 1450 mm
Výkon 62 Watt 72 Watt
Barevná teplota 6800K 6800K
Nahradí výkon T5 128 W 160 W

Proč LED osvětlení:

Je to jednoduché : životnost diod je až 50.000 hodin, po celou tuto dobu si zachovávají své vlastnosti. Oproti tomu u zářivek dochází ke změně vyzařovaného spektra již po poměrně krátké době, takže je třeba je jednou za rok nahradit. Takže s LED osvětlením ušetříte nejen na elektřině, ale především na nákupu světelných zdrojů.

Vyplatí se LED osvětlení?:

Příklad: Chcete nasvítit 200l akvárium s nenáročnými rostlinami, takže volíte intenzitu osvětlení cca 0,5W/l. Vybíráte mezi světlem s dvěma trubicemi T5 54W a Aquatlantis Easy Led Universal 1047 mm. Svítivost obou světel je srovnatelná - Easy Led má svítivost jako dvě T5 trubice stejné délky. Vyváží poloviční spotřeba LED světla jeho vyšší pořizovací cenu?

úspora Aquatlantis easy led universal

Všechny výhody ve zkratce:

 • Vysoce kvalitní LED světlo jako alternativa k T5 nebo T8 osvětlení (1 LED-světlo nahradí 2 T5- nebo T8-lampy)
 • Pasuje téměř do každého akvária díky 3 možnostem pro uchycení:
  • Výsuvné držáky pro montáž na okraji akvária (max. posun o asi 30 cm)
  • Zavěšení lanem přes držák s kroužkem
  • Montáž do stávajícího T5 nebo T8 panelu (včetně T8 adaptéru, T5 adaptér nevyžaduje)
 • Barevná teplota 6800 K
 • Index podání barev (CRI) 80
 • Rozdělení světla 120 stupňů pro kompletní pokrytí povrchu akvária a jednotné osvětlení (nastavitelné)
 • Nízká spotřeba energie
 • Dlouhá životnost
 • Optimální světlo pro fotosyntézu
 • Bezpečné při manipulaci díky nízkému provoznímu napětí 24 V
 • Bez rtuti
 • Vodotěsný a odolný proti korozi (IPX 8)
 • Včetně: 2 výsuvných držáků, 2 držáků s kroužkem pro zavěšení kabelů, T8 adaptér (pro T5 není adaptér potřeba) a trafo

Jak lze zavěsit osvětlení nad akvárium?

Výměna za klasické zářivky v krytu:

Bohužel akvarijní sety jsou často osazeny nedostatečně silným osvětlením a proto je nutné přisvěcovat. Díky Easy led od aquatlantis lze snadno klasické zářivky vyměnit za osvětlovací těleso od Aquatlantis a získat tak dostatečný výkon. Balení obsahuje jak adaptéry, takže lze vyměnit za zářivky T5 i T8.

Zavěšení nad akvárium:

V dnešní době velmi populární způsob s tzv. otevřeno hladinou. Tímto způsobeme docílíte efektu čistého akvária, které obvykle využívají akvaristi věnující se přírodní akvaristice. Světlo se zavěšuje na kovová lanka pomocí kterých můžete nastavit výšku nad akváriem. Tímto můžete nastavit kolik světla dopadne na vodní hladinu. Balení obsahuje dva plastové kroužky pro zavěšení osvětlovacího tělesa.

Výsuvné držáky:

Jedná se o často používánou variantu upevnění světla nad akvárium a alternativu k zavěšení. Tyto držáky jsou rozšiřitelné, přizpůsobí se všem nádržím, bez ohledu na velikost.

Použitá optika

Osvětlení v akvaristice je docela specifi cké – osvětlujeme relativně malou plochu na krátkou vzdálenost. U diod se k usměrnění světla využívají čočky. Použitá čočka ovlivní v jaké výšce je optimální umístění svítidla. Mnoho výrobců toto ignoruje a světlo je pak vyzařováno v nevhodném úhlu – pokud je úhel příliš úzký, musíme světlo zavěsit vysoko nad akvárium a zbytečně tak snižujeme světelnou intenzitu. Svítidla Aquatlantis Easy LED mají kryt z vysoce propustného polykarbonátu, který vzhledem ke svému profi lu světlo rozptyluje do poměrně širokého úhlu 120´ - světlo tak můžeme umístit těsně nad hladinu a maximálně tak využít jeho výkon.

Použitá optika

LED vs. Zářivky

V poslední době roste zájem akvaristů o LED osvětlení. Důvodem je hlavně ekonomika. LED světla by při stejné světelné intenzitě měla mít podstatně nižší spotřebu než zářivka. Rozhodli jsme se tento problém důkladně prozkoumat. V prvé řadě jsme se zaměřili na světelnou intenzitu. Pro testování jsme si zvolili světla EASY LED portugalské fi rmy AQUATLANTIS, konkrétně Easy LED Universal 1047 mm. Světlo má příkon 52W a výrobce uvádí, že nahradí 2 T5 zářivky po 54 W. Zarazilo nás ovšem, že svítivost EASY LED je 4519 lm což je téměř stejná hodnota jakou uvádí výrobce např. u T5 zářivky 54W Osram 830. Jak to tedy je?

LED vs Zářivky

Světelný tok vs. Intenzita osvětlení

Světelný tok mají Aquatlantis Easy Led 1047 a T5 trubice 54W prakticky stejný. Ačkoliv je světelný tok obecně užíván pro charakteristiku světelných zdrojů, pro akvaristiku není až tak podstatný. Zajímavé pro nás je, jak efektivně světelný zdroj nasvětlí akvárium, takže nás bude zajímat intenzita osvětlení. A tady se právě LED a zářivky liší. Vyzařování diody koncentruje světlo na relativně malou oblast a světelná intenzita je tedy velmi vysoká. Oproti tomu zářivka vyzařuje světlo všemi směry a ani kvalitní refl ektor nezajistí 100% efektivitu. Takže světelný tok LED může být stejný jako u zářivky, ale intenzita osvětlení je vyšší, protože světlo je vyzařovano jen v požadovaném směru.

Světelný tok Intenzita osvětlení
Světelný tok, vyjádřený v lumenech (lm), popisuje celkové množ- ství světla, které světelný zdroj vyzařuje všemi směry do okolí. Intenzita osvětlení je množství světla dopadající na povrch, mě- řeno v lumenech na metr2 (lm/m2 ).
Jednotkou je lux; 1 lux = 1lm / m2

Nejsou lumeny jako lumeny

Zářivky jsou konstruovány pro maximální vnitřní teploty svítidla 30 až 40 °C. Výrobci udávaný světelný tok zářivek je měřený při optimální teplotě 25 - 35 °C. Při reálném provozu v akvaristice je však nemožné těchto podmínek dosáhnout - často je v jednom svítidle více zářivek a používá se ochranný plexi nebo skleněný kryt a teplota ve svítidle je tedy daleko vyšší než optimální. Světelný tok prudce klesá. Ve svítidle se 4 trubicemi teplota dosahuje až 70 °C, světelný tok potom klesá o 40% (viz graf). Výkon LED není teplotou ovlivněn v takové míře. Výrobci udávaný světelný tok je měřen při teplotě kolem 20 °C a se zvyšováním teploty klesá zvolna a lineárně. Při teplotě 50 - 60 °C je výkon stále cca 90%.

Vliv teploty na světelný tok


Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
Přihlásit se můžete zde: Přihlášení
Nahlásit chybu /
doplnit informace

Z kategorií v e-shopu

Objednávací číslo: S1264
Výrobce: LED osvětlení akvária Aquatlantis | Vše od Aquatlantis
Kategorie: LED osvětlení akvária
Dostupnost: Na dotaz (zaslat dotaz)
Barva LED osvětlení: bílá
Osvětlení pro rostliny: pro náročné rostliny
Délka osvětlení: 99cm - 119cm
Použitá technologie LED osvětlení: LED diody a čipy
Typ osvětlení: závěsná svítidla
Produktová řada osvětlení: Aquatlantis Easy LED

Celkem jsme už zodpověděli 31 dotazů k tomuto produktu ✔

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 06.01.2021 19:25
Dobrý den. Chtěl bych pěstovat náročné rostliny a tak se chci zeptat jestli mi budou stačit dvě světla Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W nebo bude lepší třeba Chihiros LED WRGB II 120 130W 120-140cm a nebo jestli mi můžete nějaké doporučit, akvárium mám 120x55x60cm DxŠxV d

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, pro pěstování náročných rostlin potřebujete světla o výkonu cca 130-150W. Vhodnou variantou z těchto světel je pouze Chihiros LED WRGB II 120 130W.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 04.01.2019 14:20
Dobrý den, budu si zařizovat akvárium D100xš50xV45. Výška vodního sloupce tedy cca 38-40 cm. Akvárium chci s kobercovými i červenými rostlinami. Jaké by jste mi doporučili osvětlení?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, pro kobercové rostliny bych osobně zvolil 2x osvětlení Sinkor LED 105 nebo případně v lepším případě lze použít osvětlení Chihiros WRGB 90.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 01.01.2019 22:31
Dobrý den, četl jsem, že abych docílil správného a dostatečného wattového osvětlení pro moje akvárium, musím vynásobit objem akvária a číslovkou 0,3. Plánuji 500 l s délkou 200cm. Podle výpočtů bych měl mít aspoň 150W osvětlení (pokud chci pěstovat náročné rostliny, což chci), ale podle jednoho známého se mohou LED osvětlení měnit i když mají stejné watty. Mám tedy věřit výpočtům nebo Vaším radám? Podle výpočtů, bych měl koupit 4x Chihiros a to jsem jednu přidal... Chihiros s délkou 90cm a 55W. 220W na 500 l není zlé, vůbec ne. Bylo by to ale zbytečné moc kabelů a škoda místa v zásuvce... Můžete mi zaručit, že když si koupím přímo tyto dvě 100cm osvětlení a zavěsím je vedle sebe, osvětlí mi to výborně akvárium o objemu 500 l (200x50x50) a rostlinám se bude výborně dařit? Myslím i náročným rostlinám... Cenově to vaše vychází dráž, než bych koupil 4x Chihiros a máte o polovinu míň wattů, což je na jednu stranu dobře kvůli ceně, kterou budu platit za rok za elektřinu a na druhou špatně kvůli výpočtům. Jak mi poradíte? Moc děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, u LED osvětlení také záleží na použitých LED čipech a jakou mají svítivost. Tedy osvětlení o stejné wattáži můžou mít jinou svítivost. Toto je případ osvětlení Aquatlantis, které má vyšší svítivost než Chihiros, ale nejsem si zcela jist zda Vám budou dva kusy stačit i pro náročné rostliny.  Osobně bych spíše zkusil osvětlení Sinkor, které mají ještě větší svítivost a zde by šlo použít 4x verzi 105, přičemž každá má výkon pouze 35 W.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 07.11.2018 18:55
Dobrý den, chci se zeptat zda se mi vleze Aquatlantis Easy LED 1047 mm u kterého je napsaný rozměr 99-119cm do otvoru 99cm. Mám akvárium vestavěné ve zdi kde je právě rozměr 99cm.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, délka osvětlení je 1047 mm. Tedy bohužel se Vám toto osvětlení do otvoru o velikosti 99 cm nevleze. Uváděný údaj 99 - 119 cm je kategorie do které toto osvětlení spadá.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 21.01.2018 15:14
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu dobrého svetla osvetlenie akvária o dĺžke 120 ×50 ×50 a ci robíte rozvoz aj na SK ďakujem

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 19.11.2017 10:53
dobrý den , mám akvárium o rozměrech d.120 x v. 60 x h. 50 cm. Chci si dát osvětlení Easy led a nevím jaké , doted používám GIESEMANN a HQ Lamp.125 W.2x .Poradte mi jaké .

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, doporučil bych Vám jako ekvivalent dva kusy svítidla Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W, případně může být i ve verzi 1200 mm (abyste jej mohl umístit na hrany akvária).

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 14.09.2017 09:29
Dobry den, mam svetlo Aquatlantis easy led 1047mm + control 1. Chcel by som kupit druhe take svetlo a zapojit ho rozbocovacom na ten led control 1, ktory uz mam, aby som ovladal obe svietidla spolu. Bude mi stacit povodny adapter ( 24v 2,5A), alebo treba kupit silnejsi ? Dakujem

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, není potřeba kupovat nový silnější zdroj, stačí když použijete zesilovač a tím zapojíte oba zdroje: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/zesilovac-mini-1ch-1-kanalovy-8aSchéma zapojení je stejné jak pro kontrolér na obrázku, tak pro Aquatlantis Easy LED control 1.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 24.01.2017 14:36
Dobrý den, Rád bych vyměnil u svého setu Juwel Rio 300 4 trubice T5 za Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater. bude mi stačit pouze jeden? Děkuji za odpověď

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, ano, pro nenáročné a středně náročné bude jeden kus dostačující. Pro náročné rostliny na světlo (červené, kobercové) však doporučuji 2 kusy.https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/aquatlantis-easy-led-1047-mm-54w-freshwater-stmivac-zdarma

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 11.12.2016 11:46
Dobry den.Prosim o odpoved.jak je dlouhy kabel u Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater.Dekuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, délka je 2 m. Prodloužit lze případně tímto prodloužením:https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/prodluzovaci-kabel-1-m

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 25.11.2016 06:40
Dobrý den,mám akvárium 370l s rozměry d.125,š.60 a v.50cm.V současné době osvětluji 2 zářivkami T8 105cm a 1 zářivkou T8 90cm,rostliny běžné..rostou bez problémů.Stačilo by uvedené světlo?Děkuji za info.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
z našich praktických zkušeností dokáže 1W z Aquatlantisu plně nahradit 2W ze zářivek. Pokud tedy Vaše zářivkové osvětlení má příkon cca 100W, pak jej Aquatlantis 54W 1047 mm plně nahradí.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 16.10.2016 20:56
Dobrý den, mám akvárium 122*55*41 (d*v*š)=celkový objem 250 l, přičemž hladina vody je 5 cm pod horní okraj akvária. Jaké LED osvětlení doporučíte pro pěstování nejnáročnějších rostlin?Děkuji za info.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, když se budeme bavit o značce Aquatlantis, ze které se dotazujete, tak byste na náročné rostliny potřeboval 2 kusy: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/aquatlantis-easy-led-895-mm-44w-freshwater-stmivac-zdarmaIdeálnější by pak byly 2 kusy verze 1047 mm, aby na okrajích nebyla takové mezery od okraje (osvětlení byste pak lehce ztlumil přiloženými stmívači).

V případě LFL-CL pak 3 kusy tohoto osvětlení:https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/led-osvetleni-lfl-cl-1200-36-w-modro-bila

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 06.10.2016 22:55
Dobry den,chci nahradit temito led trubicemi stavajici T8 38W v mem akva 120x40x50 (s x h x v ). Pochopil jsem ze jdou uchytit do stavajicich zarivkovych patic,ale jak je reseno napajeni ? Staci ke kazde 1x adapter LED 12V - 2,5A nebo je nutne jeste neco ? Dekuji za info.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, ano, osvětlení uchytíte do stávajících patic, které budou sloužit jako držáky osvětlení. K osvětlení již nedokupujete žádné trafo, vše je součástí balení. Pouze do patic uchytíte světlo a ze světla pak vede kabel, který zapojíte do zásuvky a je hotovo.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 06.10.2016 14:53
Dobrý den, chci ze zeptat, jestli mi stačí toto světlo (délka 1047mm) na akvárium 120 cm dlouhé a 60 cm vysoké na pěstování náročnějších rostlinek a jestli jsou lanka na zavěšení součástí osvětlení. Děkuji velice za odpověď.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, potřeboval bych znát i šířku akvária, abychom Vám mohl kompetentně odpovědět. Pokud je však šířka akvária větší než 30 cm, tak pro náročnější rostliny nejspíše osvětlení nebude stačit. Nezapomeňte také, že obvykle náročnější rostliny (červené, kobercové) potřebují plynné CO2. Lanka nejsou součástí balení:https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/aquatlantis-easy-led-zavesny-kit

Zkuste nám zaslat na email tedy i třetí rozměr a jak chcete osvětlení nad akvárium umístit, případně zda bude v krytu a zkusíme něco vymyslet.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 30.09.2016 10:36
Jde tohle osvětlení zacvaknout na strany akvária ? Díky

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, ano lze.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 16.09.2016 12:05
Dobrý den, kompletně předělávám akvárium - rohové 85x85 cm, výška 50 cm, délka předního oblouku cca 120 cm. Chtěla bych ho mít dostatečně osvětlené, abych mohla pěstovat kobercové rostliny. Nejsem si jistá, jakou kombinaci tohoto osvětlení zvolit, zda 1047 mm a 742 mm? Nebude to delší světlo moc u kraje akvária? Mám ho asi 4 cm na každé straně ode zdi. Světla budou zavěšena na poličce na akvárkem. Co si o tom myslíte Vy? Moc děkuji za radu.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
pokud je to možné, vždy doporučujeme umístit osvětlení nad akvárium tak, aby bylo pokud možno od kraje ke kraji tak, aby nebyly na bocích akvária temná místa. Bohužel na Váš dotaz nedokáži odpovědět, jelikož se jedná o rohové akvárium a nedokážeme si tak jeho velikost představit (nevíme, zda je oblouk 120 cm myšlen přímo nebo i se zakulacením apod.) Bez vyměření metrem na místě na toto nelze odpovědět.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 08.08.2016 08:53
Dobrý den, mám akvárium 240l /120x40x50/,-. Jakým LED tělesem A bude stačit1Děkuji Mac.Ludvik Chtěl bych pěstovat kobercovky a červené rostliny náročné .

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, teoreticky by mělo stačit jedno osvětlení Aquatlantis Easy LED 1200 mm:http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetleni-akvaria/aquatlantis-easy-led-1200-mm-62w-freshwater-stmivac-zdarma

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 18.07.2016 07:17
Dobrý den, chci si pořídit toto osvětlení na mé akva 240l (120*40*50) Chtěl bych do budoucna pěstovat kobercovky a červené rostliny náročné na světlo! Osvětlovací kryt který mám teď jsem si vyrobil sám. V krytu jsou 3 zářivky 1047mm T8 38W. Přívod elektřiny jsem řešil Glomat controller T8 40W a potřeboval bych vědět jestli půjde upevnit Easy led do patic glomatu! a jestli toto osvětlení bude stačit na pěstování náročných rostlinek! Teď mi rostlinky rostou dobře pod mým osvětlením ale Staurogyne repens se vytahuje a neplazí se jak by měla! :-) Děkuji za info.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
osvětlení Aquatlantis má v sobě držáky, které lze umístit jak do patic T5, tak i T8. Patice pak slouží pouze jako držáky osvětlení. Ano, na Váš dotaz lze tedy odpovedět, že osvětlení do Vašich patic nyní můžete bez problémů umístit. Na tom, jak je řešen předřadník nezáleží, důležité jsou pouze patice, které budou fungovat jako držák.
Verze 54W 1047 mm bude zcela jistě postačovat i pro nejnáročnější rostliny.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 11.05.2016 07:06
Dobrý den, mám akvárium š:118cm x v:60cm x h:(40-50)cm - pulkulaté, tedy ca 340 litrů. Bude mi stačit osvětlení 1047. Plánuji akvarium s cichlidama a kameny bez rostlin. Děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
pro akvárium bez rostlin bude zcela jistě dostatečné. Spíše bude vhodné jej přitlumit přiloženým stmívačem, aby nebylo akvárium náchylné k řasám.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 05.05.2016 09:39
Dobrý den, zvažuji koupi tohoto osvětlení. Mám akvárium 110x50x50. Hodlám pěstovat jak kobercovky, tak i červené rostliny. Bude mě stačit 1047mm nebo mám raději koupit 1200mm? Děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
verze 1047 mm by měla bez problémů stačit i pro náročné rostliny. Delší verzi nedoporučuji z toho důvodu, že by přesahovala přes akvárium, což by nepůsobilo esteticky dobře a svítila by navíc na krajích.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 16.03.2016 11:10
Dobrý den, mám rostlinné akvárium s vnitřními rozměry d 117 x h 57 x v 70, chci se zeptat zda-li Easy LED 1047 mm bude dostačující, případně zda-li by se mě tam vešlo Easy LED 1200 mm, světlo chci položit jen na výsuvné držáky, resp. 1200 mm je celková délka světla včetně bočních úchytů do krytu?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, osvětlení 1200 mm má přesně tento rozměr, takže jedině mě napadá osvětlení umístit lehce ze šikmo abyste získal chybějící 3 cm. Na objem akvária 466 l by bohužel jedno osvětlení (verze 1047 mm) na rostliny bylo málo a je potřeba zakoupit 2 kusy. Případně Vás odkážu na článek, který sepsali kolegové a měl by Vám pomoct s určením intenzity osvětlení: http://www.rostlinna-akvaria.cz/jakou-silu-akvarijniho-osvetleni-zvolit-pro-vase-akvarium-149

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 15.02.2016 09:22
Dobry den, dlzka 1047mm je vratane T8 adapterov alebo len samotne teleso osvetlenia? Bude mozne toto osvetlenie umiestnit na 200l akvarium 100x40x50 pomocou drziakov alebo len zavesit nad akvarium? Bude stacit pre kobercove a cervene rastliny alebo mam kupit radsej 4aqua osvetlenie?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
na 100 cm akvárium tuto verzi můžete jedině zavěsit, jelikož 1047 mm je včetně bočních plastů. Pokud chcete osvětlení umístit na nožičky, je nutné zvolit kratší verzi 895mm (skladem zítra odpoledne).

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 11.02.2016 11:54
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli osvětlení Aquaatlantis easy led 1047mm má nějaké chlazení a popřípadě že ano na jakém principu funguje.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
chlazení je vyřešeno stejně jako u všech LED světel na trhu pomocí žebrovaného hliníkového těla -> větší kontakt se vzduchem -> lepší chlazení.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 22.01.2016 10:01
Dobrý den, mám akvárium 240l /120x40x50/, svítím 2x zářivka SUN-GLO+AQUA-GLO -- 42"/107cm, 40W T8. Jakým LED tělesem musím zářivky nahradit?? A bude stačit nahradit pouze 1 zářivka, popř. která, přední nebo zadní?? Děkuji Mikula Zdeněk

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, osvětlení Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater bude nejlepší náhrada za Vaše aktuální osvětlení. Délka je stejná a výkon bude zhruba o polovinu silnější něž Vaše aktuální osvětlení. To ovšem nevadí, k osvětlení dáváme stmívač zdarma, takže osvětlení pouze trochu ztlumíte a do budoucna, kdybyste chtěl pěstovat náročněšjší rostliny tak pouze přidáte na výkonu a nemusíte řešit další osvětlení. Zářivky bych vypnul obě a osvětlení Aquatlantis umístil doprostřed, případně místo zadní zářivky - předpokládám, že rostliny máte převážně osazeny vzadu. Osvětlení svítí do určitého úhlu, takže osvítí celé akvárium.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 12.12.2015 20:27
Dobrý den,dá se pořídit led osvětlení Aquatlantis Easy o delce 1150mm? 1200mm do krytu akvária nedostanu a 1047mm se mi zdá že je dost krátké. Akvárko má rozměry 1200x500x500mm.Děkuji. .

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, bohužel Aquatlantis vyrábí pouze osvětlení o délkách, které máme v nabídce. Osvětlení má držáky, kterými lze na každé straně prodloužit o 15 cm, takže jej bez problému posadíte i na Vaše akvárium. Mezera mezi okrajem akvária a osvětlením bude na každé straně pouze cca 6 cm, což je v podstatě nic. Běžně je tato mezera 15 cm. Světlo navíc nesvítí pouze přímo ale i do okrajů, takže bude pasovat přesně na Vaš akvárium.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 24.11.2015 07:18
Dobrý den, bude mi toto osvětlení (délka 1047 mm, 54 W) stačit na akvárium o rozměrech 120 x 40 x 50 cm, 240 l. Nebo raději zvolit délku 1200 mm, 62 W. Chci pěstovat i kobercové rostliny. Děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
výkonově bude jistě stačit 1047 mm 54W. Druhá věc je však rovnoměrnost osvícení - kraje akvária nebudou totiž 100% osvětleny. Z tohoto pohledu je lepší rozměr 1200 mm.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 07.11.2015 15:38
Prajem dobrý deň. Chcel ba som sa vás spýtať koľko cm sa dajú maximálne vysunúť výsuvné držiaky, resp. na aké dlhé akvárium môžem maximálne osadiť toto svetlo(Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W) za pomoci výsuvných držiakov. Ďakujem. S pozdravom Milan Talian

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, toto osvětlení můžete pomocí nožek položit na akvária o rozměrech od 104,7 cm do 134,7 cm. Případně tabulku s těmito rozměry naleznete i v tomto článku: http://www.rostlinna-akvaria.cz/jak-vybrat-led-osvetleni-do-akvaria-147

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 29.10.2015 18:01
Dobrý den mám zájem si objednat na vašem eshopu osvětlení led Aquatlantis ale nejsem si zcela jist kolik zvolit watů.Mám rostliné akvario 300l děkuji za odpověď.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, abych mohl co nejlépe poradit tak potřebuji znát délku Vašeho akvária a zda pěstujete nebo máte v plánu kobercové nebo červené rostliny.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 27.10.2015 07:46
Dobrý den, bude mi fungovat Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač a Aquatlantis Easy Led Control 1. Dá se vše propojit spolu se stmívačem tak abych nastavil intenzitu osvětlení? Děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, ano, budou fungovat. Zapojíte je klasicky do série za sebou.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 19.04.2015 11:55
Dobrý deň, Nemáte prosím Vás v ponuke aj Aquatlantis Easy LED marine blue 1047 58W + stmievac Ďakujem Ouzký

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, pokud máte zájem tak jej můžeme na Vaši adresu zaslat v úterý nebo ve středu. Cena za mořský Aquatlantis 1047 mm 58 W je 5 732 Kč / 212.3 EUR + LED stmívač zdarma. Pokud máte zájem tak nám jej prosím potvrďte na email eshop(zavináč)rostlinna-akvaria.cz a zašlete nám adresu kam máme osvětlení zaslat.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Aquatlantis Easy LED 1047 mm 54W freshwater + stmívač zdarma 08.04.2015 20:13
Dobrý den,mohli by jste mně prosím Vás zdělit šířku,výšku,tloušťku, nikde se to totiž neuvádí.Předem děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
šířka světla je 63 mm a výška cca 1 cm, délka 1047 mm.
1

Chcete znát ihned odpověď na Váš dotaz?

2

Nebyla odpověď dostačující?Mohlo by vás zajímat