Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Seachem ParaGuard 250 ml

Kód produktu 2934

Širokospektrální léčivo odstraňující parazitální, plísňová, bakteriální a virová onemocnění. Celý popis

Zboží již není dostupné / ukončena výroba

Vybraný produkt se již nevyrábí nebo byl výrobcem nahrazen za novější, modernější model.

Nový model naleznete v našem e-shopu v příslušné kategorii.

- Širokospektrální léčivo odstraňující parazitální, plísňová, bakteriální a virová onemocnění
- Podstatně bezpečnější než přípravky založené na formaldehydu, formalínu a methanolu
- Neovlivňuje bio filtry a bakterie ve filtrech
- Velmi vhodný i jako prevence v karanténě a u nově vpuštěných ryb

Seachem ParaGuard je jako jeden z velmi mála produktů na trhu zcela bezpečný pro užitečné bakterie ve filtrech a zcela neškodný pro ryby. ParaGuard neovlivňuje pH a je narozdíl od přípravků založených na formaldehydu naprosto bezpečný. ParaGuard je patentovaná směs aldehydů, malachitové zeleně a polymerů chránících ryby.
Je účinný vůči parazitům, plísním, bakteriím a virům. Je velmi vhodný i jako prevence v karanténě a u nově vpuštěných ryb.

Instrukce k použití:
Odstraňte z akvária všechny bezobratlé (šneky, krevetky) jelikož pro ně jsou léčiva toxická. Odstraňte z filtru také chemickou filtraci (aktivní uhlí, Seachem Purigen apod.). Dávkujte 5 ml na 40 litrů akvarijní vody. Tuto dávku opakujte denně. Přestaňte ParaGuard dávkovat po několika dnech v případě, že by ryby vykazovaly jakýkoliv stres.

Druhá možnost - Rychlé léčení ve vysoké koncentraci
Ryby lze přelovit na jednu hodinu i do koncentrované nádrže s ParaGuardem. Na každé 4 litry použijte 3 ml přípravku. Následně do této nádrže s vysokou koncentrací přelovte na jednu hodinu zasažené ryby. Dobu lze prodloužit v případě, že ryby nevykazují žádný stres. Nezapomeňte, že touto metodou přelovení ryb do vedlejší nádrže neodstraníte parazity přímo z vody v akváriu, kde mohou být přítomní.

Karanténa
ParaGuard je k rybám velmi šetrný a proto je použitelný i jako prevence v případě, že na rybách nejsou viditelné příznaky nemoci. Doporučujeme léčbu po dobu 14 dní v karanténě při běžném dávkování.

Nedoporučujeme použití v akváriích s korály. Pokud máte extrémně citlivé ryby, doporučujeme použití polovičních dávek nebo nedávkovat denně.

Často kladené dotazy Seachem ParaGuard:

„Obsahuje ParaGuard měď a jaký je rozdíl mezi ParaGuardem a Seachem Cupramine?“

Seachem Cupramine je speciálně navržen pro odstranění parazitů jako je např. tzv. krupička. Seachem ParaGuard je širokospektrální přípravek působící nejen na parazity, ale také na plísně, bakterie a viry. Neobsahuje měď.
ParaGuard je tedy velmi šetrný a je snadno použitelný i preventivně. Cupramine je také bezpečný, ale na parazity jako je krupička velmi účinný díky svému obsahu měďi.

„Mohu používat ParaGuard v akváriích s bezobratlými nebo měkkými korály?“

Obecně lze říci, že to nedoporučujeme. Nemůže 100% odzkoušet vliv přípravku na všechny bezobratlé. Nicméně spousta našich zákazníků nás informuje o bezpečném použití s různými druhy bezobratlých. Pokud si chcete být jistí, použijte např. čtvrtinové nebo poloviční dávky a pozorujte bezobratlé.

„Je ParaGuard bezpečný pro akvarijní rostliny?“

Opět nemůžeme 100% garantovat naprostou nezávadnost u všech druhů rostlin. Nicméně přípravek běžně používáme naprosto bez problémů v rostlinných akváriích.

„Mám při léčení odstranit z filtru Seachem Purigen?“

Purigen sice neovlivňuje hlavní část složené ParaGuardu, nicméně může vázat v něm obsaženou malachitovou zeleň. Lze tedy říct, že spíše doporučujeme Purigen z filtru odstranit.

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
Přihlásit se můžete zde: Přihlášení
13 dotazů k produktu Seachem ParaGuard 250 ml:

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 01.11.2021 13:31 dobrý den mohu použít do akvária s L213? nebo je něco vhodnější? jedná z ryb má na ocase bílí flek vypadá jako lehká plíseň. děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,
jedná se pravděpodobně o krupičku: https://www.rostlinna-akvaria.cz/nemoci-akvarijnich-ryb-a-jejich-lecba-166 

Doporučuji prostředek: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/leciva/esha-exit-20-ml 

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 23.08.2021 21:22 Dobrý den,je tento přípravek nějak toxický pro krunýřovce, sumce nebo jikry (máme pocit že je máme ve vraku lodi).

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

ano, přípravek lze použít. 

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 30.03.2021 20:51 Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, kolik byste prosím doporučili rostlinek do 180 l akvária? (Rozměry - šířka 92 cm, výška 55 cm, hloubka 41 cm). Nemám představu, kolik rostlinek bych si měla objednat. Předem děkuji za odpověď.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

počet rostlin je individuální, jedna rostlinka zabere plochu cca 7x7cm.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 05.12.2020 21:19 Dobrý den, je prosím, možné použít k odstranění cizopasníků Seachem Para Guard ve společenském akváriu, kde část substrátu je platinum soil.? Jednotlivé ryby sice mohu léčit jinde,, ale myslím,, že je třeba "ošetřit" i nádrž. Děkuji za odpověď

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

nevidím v tom problém

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 28.11.2020 07:04 Dobrý den. Chci aplikovat přípravek Paraguard. Jak dlouho je nutno jej aplikovat pokud ryby nevykazují stres a chci akvárium přeléčit (různé původy ryb- obchody). A po ukoncení léčby... vyměnit vodu, abych mohl vrátit bezobratlé, purigen atd? Nebo se přípravek rozloží. Postrádám v návodu následné kroky. Děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

přípravek se používá v rozmezí 1 týdne. Poté doporučuji vyměnit 50% vody. Po výměně je možné navrátit bezobratlé i absorbenty.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 17.11.2020 09:49 Dobrý den. Mám podezření na žábrohlisty. Nejvíce se to projevuje na parmickach petipruhych. Schovávají se, trochu bledší a hlavně se otírají. Občas i jiné ryby. Ph, Kh, i Gh v normě. 65l , biofiltr, Purigen. Při výměnach Prime. Poraďte. Děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

bez fotografií nedokážeme nijak pomoci, přípravkem Esha ndx ale chybu asi neuděláte.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 10.05.2020 22:16 Vedelo by to u krevetiek odstrániť parazita vorticella??

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

ParaGuard doporučuji.

3x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 05.05.2020 01:22 Prosím chci se zeptat jaké je dávkování pro prevenci a kolik dní.Dekuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

preventivní léčba probíhá 14 dní, při dávkování 5 ml na 40 litrů akvarijní vody.

3x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 13.09.2019 11:30 Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak je to s výměnou vody při užití paraguardu.Při prvním použití a při používaní.Děkuji p.Buzek

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

před dávkováním je vhodné provést výměnu vody a následně výměnu vody během léčby neprovádět. Po skončení léčby opět proveďte výměnu vody.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 31.01.2019 10:17 Dobrý den je paraguard vhodný na léčení žábrohlístu u terčovcu? děkuji za odpověd

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

jedná se o širokospektrální léčivo a s tímto problémem Vám jistě také pomůže.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 19.10.2018 08:08 Dobrý plánujem preventívne preliečiť rybky V rastlinom akváriu prípravkom Seachem ParaGuard. Chcem sa opýtať neškodí tento prípravok panciernikom Panda? Po akú dlhú dobu podávať tento liek do akvaria kedy ukončiť liečbu. Ďakujem

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

přípravek ParaGuard by se měl dávkovat denně podle doporučeného dávkování. Je však důležité vypnout UV lampu a vytáhnout z filtru aktivní uhlí.

Přípravek je škodlivý pouze pro bezobratlé živočichy.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 25.09.2018 17:23 Dobrý den,je tento přípravek vhodný i pro terčovce jak prevence i jako léčbu?Děkuji za odpověd p.Buzek

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

léčivo je univerzální a lze ho použít i pro Terčovce. Dále je možné použití i jako prevenci.

0x

Tento dotaz byl položen u produktu: Seachem ParaGuard 250 ml 06.09.2018 21:41 Dobry den, Mohu tedy tento pripravek aplikovat i do spolecenskeho akvaria jako prevenci? Mam jedince ve skupine co ma na oku...vypada to jako šedy zákal. Dekuji Prochazka

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:

Dobrý den,

ano, tento přípravek lze aplikovat do akvária i jako prevenci.Mohlo by vás zajímat