Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Blyxa japonica

V kategorii: Rostliny do středu

Blyxa japonica rostlina

Blyxa se stala populární díky svému vzhledu podobajícímu se hustým trsům trávníku.

Pěstování: Není to nikterak náročná rostlina, pro její vitální růst lze však doporučit dostatek světla, umělé dodávání CO2 a přihnojování dusičnany, fosforečnany, draslíkem a mikroživinami (železo). Pokud jí zajistíte takovéto podmínky, můžete očekávat, že se její listy zbarví do zlaté a růst bude kompaktnější. Pokud bude mít méně světla, bude poněkud vyšší a její barva bude zelená. Tato rostlina tvoří působivý kořenový systém, a tak ocení vyhnojené dno-lze dodat i pomoci jílových kuliček apod. V případě, že bude mít opravdu vynikající podmínky k růstu a fosforečnany budete udržovat na hodnotách 1-2 mg/l můžete se dočkat bílých květů na dlouhých tenkých stopkách.

Rozmnožování: Blyxa neprodukuje na rozdíl od ostatních travnatých rostlin šlahouny, ale pouští boční výhonky, které můžeme snadno oddělit či odstříhnout a znovu zasadit. Nejednoho akvaristu však přivádí při sázení k šílenství. Má totiž po zasazení tendenci vyplavávat. Naštěstí však brzy vytvoří kořenový systém a zůstane pevně přichycena.

Aquascaping: Tato rostlina byla zpopularizována především Takashi Amanem a jeho přírodními layouty. Používá se především k vytvoření hustého trávníku ve střední části akvária. Pokud hodláte vytvořit layout bez použití stonkových rostlin, je právě blyxa společně s menšími kobercovými rostlinami jako Hemianthus callitrichoides \'\'Cuba\'\' dobrou volbou.

Možné umístění v akváriu:


Další fotografie:

K zakoupení i v e-shopu Rostlinna-akvaria.cz: Blyxa japonica