Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Vaše nejnovější dotazy

Tento dotaz byl položen u produktu: SUNSUN HW-704B vnější filtr s UV lampou 26.05.2020 v 22:03 Dobrý den, jaké jsou prosím skutečné rozměry filtru? Potřebuji jej umístit do skříňky šíře 258mm, Nádrž má skoro 600l, proto nechci použít menší variantu. Děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, rozměry jsou 24 x 25 x 49 cm. Počítejte pro jistotu nahoře ještě s 4 cm rezervou pro hadice.
Tento dotaz byl položen u produktu: Oase BioMaster Thermo 600 vnější filtr s předfiltrem 27.05.2020 v 06:09 Dobrý den, mohu Vás poprosit zda mi můžete doporučit ( co a kolik ) ještě do tohoto filtru dokoupit za filtrační média pro maximální a efektivní využití ?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, vhodné je nahradit jeden molitan v koši nějakých vysoce porézním médiem, např. Seachem Matrix. Takové médium v Oase chybí. Dále většina našich zákazníků používá Seachem Purigen, který je opravdu výborný a rozjasní vodu.
Tento dotaz byl položen u produktu: Lávová drť 5 litrů 27.05.2020 v 07:06 Dobrý deň. Chcem sa opytat ak chcem použiť lavovu drt pod substratplatinum soil mam ju premyt ci len tak polozit na dno akvaria? Ďakujem

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, mytí není nezbytně nutné, obvykle ji nepromýváme.
Tento dotaz byl položen u produktu: AquaEl UV Mini LED 27.05.2020 v 09:56 Dobrý den, pořídil jsem malý set 10L akvárium AquaEl s filtrem pro Betu, kde je jedna nenáročná rostlina, dekorace a mechové kuličky. Pro omezení řas a nečistot jsem po týdnu přidal tento UV filtr. Je vhodné nastavit UV svícení spolu s běžným osvětlením , které nyní svítí 2hodiny+pauza+4 hodiny denně? Nebo časovat UV filtr úplně samostatně dle doporučení 24hodin za týden? Akvárium je nové, v provozu zatím 1 týden. Děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, doporučuji mít zapnutou UV lampu jen jeden den v týdnu. Trvalé zapnutí doporučuji jen v případě nějakého akutního zákalu vody.
Tento dotaz byl položen u produktu: SUNSUN HW-703B vnější filtr s UV lampou 27.05.2020 v 12:28 Dobrý den. Mám dotaz, odpověd jsem v dotazech nenašel. Filtr mám dočasně umístěn vedle akvaria. Po čase ho hodlám umístit do skříně pod akva. Hadice budou moc dlouhé. Dají se zkrátit na požadovanou délku? Nebude to mít vliv na výkon filtru? Děkuji za odpověd. PS. Po 14denním provozu zatím spokojenost.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, ano, samozřejmě hadice lze zkrátit dle libosti, není to problém.
Tento dotaz byl položen u produktu: Oase plastové jezírko 250 litrů – Výhodná doprava 27.05.2020 v 13:06 Dobry den Zvazuji o tomto jezirku na zahradu a rad bych jestli by jste mi nedoporucily nejakou filtraci k tomuto 250l jezirku. V planu mam tam dat cca 5 zavojnatek a eostliny Dekuji za info

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, doporučil bych Vám tuto filtraci: https://www.rostlinna-akvaria.cz/biofiltry-netlakove/pontec-pondoclear-set-4000 Zvažte prosím, zda nezvolit jezírko alespoň 500 litrů, voda se nemá potom tendenci tak přehřívat.
Tento dotaz byl položen u produktu: Dajana Proflor hnojivo 1000ml 27.05.2020 v 14:25 Dobrý den,poradíte mi jak často a v jakém množství dávkovat toto hnojivo do akvária 54l společně s invital carbon? Děkuji

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, doporučil bych s dovolením spíše jiné hnojivo, např. Seachem Flourish s dávkováním 1x týdně, které má vysokou koncentraci: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/hnojiva-pro-rostliny/seachem-flourish-100-ml Další možností je Ferox: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/hnojiva-pro-rostliny/ferox-sypke-hnojivo
Tento dotaz byl položen u produktu: Filtr AQUA CLEAR 50 vnější 27.05.2020 v 14:57 Tento filtr je při dodání kompletní nebo se příslušenství jako hadice náplně musí doobjednat ?

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, filtrační média jsou obsažena. Hadice se u závěsných filtrů nepoužívají. Filtr obsahuje vše potřebné pro spuštění.
Tento dotaz byl položen u produktu: DENNERLE CO2 BIO 60 27.05.2020 v 18:15 Dobrý deň, zakúpil som si DENNERLE CO2 BIO 60 kde najskôr sa nechcel vôbec rozbehnúť a po viac ako troch dňoch začal púšťať bublinky v intervale 34 bubliniek za minútu ( výrobca udáva v návode 6-10 bubliniek za minútu)je to ešte bezpečne pre obyvateľov akvaria alebo na noc treba odpojiť a nechať ísť mimo akvaria . Set mám v 60 litrovom akváriu . Ďakujem za odpoveď

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, velmi nás mrzí tyto komplikace, je možné, že se jednalo a vadnou startovací kapsli, která spustila jinak než běžně reakci, která vytváří CO2. Co se týče dávkování tak vždy záleží na daném typu akvária. Podle mého názoru by tento počet bublin přes den kdy svítí světla nad akváriem neměl být problém. Pokud však uvidíte jak ryby začnou lapat po dechu na hladině akvária tak CO2 odstavte stejně tak jako po vypnutí osvětlení.
Tento dotaz byl položen u produktu: Oase topítko HeatUp 150 W 28.05.2020 v 00:22 Dobrý den přeji, bude prosím pasovat topítko Oase HeatUp 150 W do filtru Oase Biamaster 600? Nebo tam může pouze verze 300w? Jedná se o ohřev cca 200l. Děkuji.

INVITAL

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den, použití slabšího topítka by mělo být možné (topítko bude pouze kratší). Problém by byl pokud by jste chtěl použít 300W topítko na slabší verzi BioMaster 250 nebo 350.

Mohlo by vás zajímat


Vaše hodnocení

Anonymní

  • Rýchle dodanie
  • Kvalitné rastliny

Anonymní

  • 100%
  • Žádné

Anonymní

super rychle dodani

Anonymní

  • Rychlé, příjemná komunikace , příjemné prostření e-shopu . Děkuji :-)

Rychlé, příjemná komunikace , příjemné prostření e-shopu . Děkuji :-)