Akvárium s řasokoulemi Více zde 05d 02h 51m 45s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

zkušebna

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Tom Kl - 14/01/2016

Dne 14.01.2016 v 16:31 byla založena prezentace akvária zkušebna.


Tom Kl - 14/01/2016

něco málo ze založení


Tom Kl - 14/01/2016

Nádrž založena a vedena podle článků první dva měsíce,poté nástup řas a změna režimu což vedlo ještě k větší invazi řas,konkrétně GSA,GDA a pravděpodobně sinice. Jako první opatření bylo snížení osvětlení z 4x54w jen na 2x54w 7hod denně a dávkování easy life carbo. Změřené hodnoty vody dle JBL NO3 15mg a PO4 0mg,začal jsem tedy přidávat jednou týdně 5mg NO3 a 0,5mg PO4,jelikož rotala měla známky deficitu FE tak i 0,25mg.


Tom Kl - 14/01/2016

ukázka řas


Tom Kl - 14/01/2016

porostlý twinstar a jedna z napouštění


Tom Kl - 14/01/2016

momentálně přidávám no3 a po4 a čekám co se bude dít ale zatím se daří řasám :@


Benkroft - 17/01/2016

Ahoj.Ten TwinStar na riasy pomohol,ci ani nie?Bolo vidiet nejake zlepsenie po jeho umiestneni do akva?


Tom Kl - 17/01/2016

BENKROFT : vyhnul jsem se po založení hnědé řase


sabbath - 23/01/2016

Čauky , můj dotaz je na TwinStar. Při používání TwinStaru i přesto se takhle zařasil..? a po jaké době,,! Mám o něj docela zájem a tak mě zajímá či opravdu funguje tak jak se prezentuje. Řasa v Tvé Zkušebně mě o tom moc nepřesvědčuje… Pokud jsi se, jenom vyvaroval, hnědé řase tak nic moc… :( Díky za Tvé poznatky


Tom Kl - 27/01/2016

Twinstar určitě pomuže ale nevyřeší za mě vše co udělám blbě,nemám ho dlouho tak nemůžu říct nějaký závěr. Za ten rozkvět řas si můžu sám,at už nedostatečným hnojením,špatně nastaveným světlem a nedostatečnou udržbou. Ze začatku jsem vubec neodkaloval a to byla asi největší chyba:@,ted tahám při výměně vody kvanta bordelu,přidávám NO3 a PO4 a řasy se zdají být na ustupu :)


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde