Akvárium s řasokoulemi Více zde 02d 20h 33m 43s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Spirit Stream

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Spirit78 - 01/12/2013

Fotky finálního hardscapu


grunda - 01/12/2013

je fanj, že je tady další originál scape, už se těším, jak to bude vypadat s kytkama


Spirit78 - 21/12/2013

Tak tu máme slíbené fotky finálného layoutu dva dny po založení.
Většina rostlin jsou od Tropicy dovezené přímo z Holadska bez umisťování do dočasných nádrží v obchodě. Musím říct, že jsem z těch kytek unesený, množství a kvalita mi vyrazila dech, vůbec jsem nepočítal, že těch kytek bude tolik.


Burik - 21/12/2013

Jak jsem psal už na jiném portálu,tohle vypadá moc pěkně!Vyhrál sis s detaily


grunda - 21/12/2013

vypadá to supr, a navíc jako bonus to není další kopie některého z ADA akva


danyboy77 - 21/12/2013

To bude vypadat moc dobre, tesim se jak to bude vypadat za mesic ;)


Spirit78 - 06/01/2014

Další várka fotek, cca 14 dnů po založení.
Pomalu začínám přihnojovat a mám už vypuštěné krevetky a Otíky (foto před vypuštěním).


grunda - 06/01/2014

je to čím dál lepší, jen tak dál ;)


Spirit78 - 11/01/2014

Foto před prvním střihem


grunda - 11/01/2014

akva se mi fakt líbí, ale neroste ti ten kobereček nějak moc pomalu?


Spirit78 - 12/01/2014

Kobereček se moc rychle nerozrůstá to je pravda, ale snad se to zlepší. Vše ostatní roste celkem dobře, jedniná se neuchytila Utricularia. El. parvula v zadní části se rozrostla rychleji, tak nevím v čem je chyba (možná jsem měl udělat větší trsy), ale také minimálně hnojím, nechci invazi řas, když porostou kytky pomalu budu jen rád :-)


Burik - 13/01/2014

Roste pomaleji,protože tam není moc světla asi,nebo se mi to zdá podle fotek?Dělal mi to samé..rostl hrozně pomalu,až mi Adam Voatava řekl,že je tam málo světla,tak jsem dal výbojku níž a pak to byl fofr


Spirit78 - 13/01/2014

Světlo určitě přidávat nebudu, to bych si jen zadělal na problémy s řasou 4x54W je na tohle akvárium až dost, zářivky mám jen cca 10 cm nad hladinou. Koneckonců on roste, jen pomaleji, sice bude trochu déle trvat než pokryje dno, ale pomaly růst mi vyhovuje :-) Nemusím tolik svítit ani hnojit a není taková dřina s údržbou :-)
Taky svítím jen 8hodin denně s postupným náběhem intenzity, tak to možná taky trochu růst zpomalí.


grunda - 13/01/2014

pokud vše roste a nežloutne, tak není třeba tlačit na pilu


danyboy77 - 13/01/2014

No ja mam svetlo v podstate ve stejne vysce jako ty 4x54W a prijde mi ze je tam svetla dost. Kdyz jsem ho dal niz tak rostliny bublaji jak o zivot,ale zase mi prijde ze rostliny nerostou ale spis stradaji. Ale jak psal Burik,na fotce to vazne vypada ze tam je malo svetla.


Spirit78 - 13/01/2014

No s focením mám trochu problém, pořád se mi nedaří akva vyfotot aby vypadalo dobře, budu dál laborovat s nastavením, jinam fotím při zapnutých všech 6-ti zářivkách a to už je světla fakt dost :-)


Spirit78 - 02/02/2014

Pár dalších fotek už s kompletní rybí osádkou


Spirit78 - 02/02/2014

A ještě pár detailních fotek


Spirit78 - 18/04/2014

Krátký report po téměř půl roce od založení:

Pěkně to roste :-).... Hnízdící Cichlidky trochu vyhrabaly k přednímu sklu substrát, jinak se to celkem drží dle původní představy, Teď je to trochu hala bala ostříhané :-)

Hnojeno Tropica Pemium Fertilizer (bez N a P) - 60ml/týden, rozděleno na 3 dávky (je to cca 1,5násobek doporučené dávky)
Dále přidávám roztok K2CO3 - 25ml/ týden

Po střihu (cca 1/měsíc) rostlin přidávám ADA Green Gain a hnojení Tropicou snižuju až na cca 1/2

Co se týče řas - sem tam je někde štětička Roduchy, kterou buď odstraní rybky nebo pomůžu pomocí PMFE, ostatní řasy se prakticky nevyskytují, z anubiasů to stíhají obírat rybky a krevetky

Ryby a rostliny dle mého v perfektní kondici

Rybí osádka je celkem slušná cca 1l/1cm ryby

Ostatní k dočtení v profilu

Snad to někomu pomůže ;-)


Spirit78 - 01/02/2015

Jedno nové foto, dlouho jsem nic nedal :-) Je teď spíš zarostlé než nějak výrazně upravené.
Akva momentálně probíhá drobnou změnou layoutu, také jsem odstranil kryt a pokusím se rozšířit rostliny i nad vodu, uvidíme zda se povede :-)
Největší problém způsobovbali Gary Pakistánské, které přestavovali a výřily dno, už jsou v novém domově a akváriu to prospělo.


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde