🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 21h 46m 23s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

rozpadající se staurogynus plazivý

V kategorii: Akvarijní rostliny

Petr J - 14/04/2014

Dobrý den,
prosím o radu.
Začal se mi rozpadat v některých místech na dně akvária staurogynus plazivý. Doposud rostl perfektně cca 9 měsíců bez problému, pokryté celé popředí akvária, dle potřeby zastříhávám + pravidelná údržba. Absolutně se mi nedaří zjistit čím by to mohlo být a je to poměrně rychlé. Nevíte někdo co to způsobuje ? Velice děkuji


tommate - 14/04/2014

nějaká živina chybí, nedostatečný proud u dna, kde roste, opotřebené zářivky, nějaká změna (?), nedostatek CO2, je třeba počítat s tím, jak narůstají rostliny, tak se zvyšuje spotřeba živin, taky to může být jedno s druhým, na základě tvého dotazu ti asi nikdo přesně neodpoví, neznáme ani základní fakta, natož taková, na jejichž základě by se dalo dedukovat :)

podle mojí zkušenosti dokáže Staurogyne dlouho přetrvávat v podmínkách pod hranicí svých nároků, téměř neroste, ale vypadá k světu, pak se najednou rozpadne, umí dobře zásobit živiny


Petr J - 15/04/2014

Co2 je do akvária dodáváno automaticky na základě PH sondy, a dle měření množství CO2 ve vodě je v optimální míře - dle testru.. akvárium bylo už dříve mnohem víc zarostlé než je teď. Do akvária se 2 x denně a pravidelně dávkuje CSM+B, makro prvky a 1 x denně tekutý uhlík.. veškeré ostatní rostliny rostou dobře jen Staurogyne začal před týdnem mizet... teplota vody 29°C (chov terčovců), doposud rostl docela rychle a dobře. Vodní sloupec 100 cm, světla 4 x 80 W T5 trubice plus 3 x 250 HQI výbojky na dosvícení, zrovna v tomhle místě je dobré proudění vody. Tohle se mi stalo za 9 měsíců poprvé, veškeré světelné zdroje staré cca 9 měsíců ne déle - pořizoval jsme je takřka ve stejnou dobu. Vypadá to jako by kytka uhnívala, a mizí ji listy :|


RedSeaDiver - 15/04/2014

Zdravím, mě Staurogyne repens před rokem a půl taky skoro odešla a to rostla před tím uplně nádherně. Celé popředí akvária krásně zarostlé a pak se jakoby začal pomalu zvedat k hladině celý koberec a všechny stonky staurogyne byly nahnilé. Teď mám v akvarku pár rostlinek co mi zbyly a ještě donedávna si jako kdyby toho nebylo málo začala na ni ještě pochutnávat Parmička Černopruhá 12cm velká :) takže jsem si říkal že už jí asi ztratím a přežila ale byla v takovém stavu že nešlo poznat jestli je to vůbec rostlina. A teď najednou se začínají klubat krásně svěží zelené lístky takže se opět začíná asi rozjíždět kobereček?? ;) Nechci to zakřiknout. ;)


Petr J - 17/04/2014

Zdravím, tak úplně to stejné až na tu parmičku se děje i mě.. pokusím se ty poškozené jedince pro- třídit a možná to pomůže... uvidíme


grunda - 17/04/2014

prostě a jednoduše - ostříhej ji, těsně u dna. A do dna přidej hnojivo, mám ji taky u placek, teplota stejná a je třeba ji stříhat a hnojit do dna


Petr J - 18/04/2014

OK, super a dík za radu.. o víkendu nasadím potápěčské brýle a vlítnu na to ... :-) Náhodou nějaký typ na obchod kde prodávají věci pro velká akvária ? Je docela problém sehnat opravdu dlouhé nůžky atd ....
Díky za typ ...


Hopeful - 18/04/2014

Jedině upusti vodu, stejně musíš pravidelně měnit, nebo jak to děláš. Určitě bych doporučil to co grunda+pravidelně odkalovat ten humus co se tam drží. Větší než 38 cm co mají tady na vebu jsem neviděl.


Petr J - 22/04/2014

Samozřejmě že odkaluji a při tom dojde k odpuštění vody ale i tak má nádrž hloubku jeden metr tak že po odkalení zůstává stále cca 80 cm vodního sloupce + cca 25 cm sklo a člověk s normálně dlouhou rukou se u toho pak kroutí jak paragraf aby tam dosáhl a ačkoliv mám ony nůžky co mají 38 cm tak jsou krátké.. Asi nechám něco udělat na zakázku .. :-)


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde