🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 03d 13h 23m 14s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Rostlinné akvárium 130l

V kategorii: Deníky a diskuze našich

flokovic - 23/01/2015

Dne 23.01.2015 v 20:04 byla založena prezentace akvária Rostlinné akvárium 130l.


flokovic - 23/01/2015

Úvodní fotka je vyfocena při založení akvária. Po nějakém tom měsíci už bude vypadat mnohem lépe :-). Pravidelně budu přidávat fotky jak šel čas.
V prvních týdnech jsem měl problémy s hnědou řasou :-(


flokovic - 24/01/2015

Fotografie ze dne 24.1.2015


Luko - 24/01/2015

Inak pomohli ti rady? Zmizli riasy? Inak hnedá riasa (diatoma) je vraj spôsobená najmä obsahom kremičitanov (SiO2) vo vode, veľmi často ju obsahuje už vstupná voda a odbúrava ju z vody až zabehnutý filter, preto mizne väčšinou až po zábehu filtra, čo znamená, že ani pravidelná výmena vody nemusí pomôcť v boji proti tejto hnedej riase (v závislosti od obsahu kremičitanov vo vode). Myslím, že rozumná miera je okolo 1mg/l max 2 mg/l.


flokovic - 24/01/2015

Řasa stále pořádně nevymizela ale je na ústupu. Zdá se že biologický filtr začíná fungovat. Ano rady byly velice cenné a díky za ně :-). Rostlinky začínají pořádně růst.


jakomo77 - 24/01/2015

Při založení nádrže používám "bactoclean bio" od Dennerle.Jsou to čistící bakterie,které rychle osídlí filtr.


flokovic - 25/01/2015

Já jsem použil bakterie DAJANA BioFilter 100ml. Ale nemám s tím moc zkušeností. Takže nevím které jsou dobré a které ne. Ale dík za tip :-)


flokovic - 26/01/2015

Tak jse si je nakonec objednal taky. Podle diskuzi je bactoclean dobrý.....dik za tip


flokovic - 27/01/2015

Přikládám fotku akva bez pozadí,budu jej měnit tak jsem to vyfotil.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde