🔥Probíhá akce Více zde 05d 02h 58m 24s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Řasa na listech rostlin.

V kategorii: Řasy

aleduc - 09/08/2016

Dobrý den, prosím o radu jek bojovat s tvrdou řasou na listech pomalu roztocích rostlin viz foto. Akvárium je čistý objem vody cca 160l , světlo 1x T5 39W 840,1x T5 Juwel Nature 45W, svítím 12 hod. CO2. Teď jsem měl akvárium týden zakryté kvůli likvidaci sinic. Předem děkuji za radu.


milanlapsa - 10/08/2016

Hezký večer. Se stejným problémem se potýkám již několik let. Světla mám dostatek, hnojím úměrně (tedy ne málo, ale ani zbytečně moc) hnojivem Seachem Flourish, sytím plynným CO2 9 hodin denně (zelená indikace v drop checkeru), přidávám Flourish Excel. Vyzkoušel jsem SilikatEx ve vnějším filtru Greenline Cristal Profi od JBL....tak bych mohl pokračovat. Měnil jsem intenzitu i dobu svícení, dávky hnojení, všechno marné. Situace není nijak katastrofální, ale i tak je nepříjemná. Pochopitelně nejvíce trpí pomalu rostoucí rostliny, anubiasy koupám v roztoku Sava každé 3 týdny...Kdyby se tak vyjádřil Gargamel, nebo Marcel, ktré považuji za největší odborníky u nás....Vím, že jsem se vyjádřil jen obecně, ale konkrétní údaje nepřikládám z toho důvodu, že s touto řasou /naštěstí žádnou jinou/ bojuji opravdu roky a za tu dobu jsem všechny parametry změnil X krát....i já děkuji za jakoukoliv zkušenost, případně radu....


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde