🔥Probíhá akce Více zde 03d 11h 18m 36s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Pomůžete určit druh?

V kategorii: Řasy

abdul99 - 16/12/2012

Zdravím všechny akvaristy. Chtěl bych se zeptat, co je to za řasu na listech anubiasu nana. Nejde z listů seškrábat, vodu měním 2x týdně. Pomalu se rozjíždí na bacopách.. Předem moc díky za rady..


grunda - 16/12/2012

zelená přisedlá - moc světla(většinou)


Angus - 16/12/2012

Prosím, o jakou se jedná řasu? Hledám zda-li je to Staghorn nebo něco jiného... děkuji


grunda - 16/12/2012

jde snadno mechanicky odstranit? Pokud ano, tak je to nějaká zelená vláknitá, pokud ne, tak by to mohl být jelení paroh - ruducha


AstraZ - 25/02/2013

Ahoj.
Prosím o identifikaci řasy -volně se vznášející částečky jak je vidět v horní části obrázku:

[img]https://www.rostlinna-akvaria.cz/uploads/545-ruducha.jpg[/img]

Jsou to částečky raduchy? Do teď jsem bojoval se sinicí a zdá se že ustupuje a teď se objevila tato. Mám čerstvě po výměně vnitřího filtru za vnější, který ještě není 100% zaběhlí.
Díky


Woltix - 25/02/2013

Ano je to ruducha.


AstraZ - 25/02/2013

Mooc díky za info


Ardjuna - 26/02/2013

.


AstraZ - 26/02/2013

Děkuju za nabídku, ale myslím (doufám) že to nebude nutné.
Co jsem se díval zde na serveru na řešení různých druhů řas, tak mě vyplývá že řešení je velice podobné -rovnováha světla vs. co2 a dostatek živin pro rostliny.

Zatím jsem omezil světlo a do víkendu vyrobím co2 reaktor, difuzer s kamínkem evidentně nestíhá. Taky jsem přidal PMDD a hlavně NO3 které jsem nehlídal a kleslo pod 5mg/l a vypukla sinice. Vodu měním jednou týdně cca 1/3 ze 170l čistého objemu, tak se uvidí jestli to ukočíruju. :)


matozippi - 28/07/2015

dobry den, mam tieto riasy a potrebujem urcit druh...
pripade pomoc ako zamedzit rastu, vdaka


Pitt - 01/08/2015

Je to jelení paroh tady se něco dočteš : http://rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu


Tom Kl - 17/12/2015

GSA? 5 týdnů po založení malé pomalu se zvětšující tečky snadno odstranitelné,ve vetším proudu rozmázlé po směru proudu.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde