🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 06h 57m 28s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Nedostatok niecoho

V kategorii: Hnojení

Benkroft - 11/11/2015

Dobry den.Chcel by som sa opytat co sposobuje takuto deformaciu listov?Test na zelezo je 0,5.Test je JBL.Hnojim EI podla navodu.Ostatne rastliny su o.k.Hneva ma len tato a cervena Alternathera mini.Parametre vody podla EI,dnes merane,vsetko testy JBL,CO2 davkojem na max. kolko ryby znesu,uz teraz je to na hrane.Svietim takto:Trubice T5 2x39w.Plus led stvorce 3x50w svietene cca 65% 4,5hod.Obednajsie svetlo.Vie niekto prosim poradit?Dakujem...


makra - 12/11/2015

Bude to doměnka, ne rada, ale s takovým sklovatěním jsem se u sebe třikrát setkal, vždy v létě - pokud máš spíš tvrdší vodu tak by to mohl být nedostatek molybdenu - nestíhá tvému CO2, které snižuje pH a dalším živinám z EI. Molybden amostatně prodává Rataj. Nemám vyzkoušeno, ale vyloučil jsem, že by to u mne bylo NO3, Po4 nebo Fe. Vždy to u mne souviselo s vysokým CO2 a teplou vodou >27. Pokud na něco přijdeš, dej vědět.


Benkroft - 15/11/2015

Kupil som ten molybden od Rataja.Bol to dost problem zohnat.Dal som to dnes do akva,tak uvidim ci sa to polepsi.Dam potom vediet.Vdaka za radu


Pepis - 15/11/2015

Mrkni na to to.
http://www.rataj-spk.cz/publikace/publikace_new/proc6.htm
Přečti si to do konce.


Benkroft - 08/06/2016

Ahojte akvaristi.Chcel by som vas poprosit o radu.Na Alternanthere reineckii mini mam takyto problem.Starsie listy takto deraveju.Zacne to stratou farby na miestach kde budu diery,a potom list takto zderavie ako reseto.Hodnoty vody su taketo:NO3-15mg/l,PO4- 2mg/l,FE -0,5mg/l.Test na draslik nemam,len davkovanie sa snazim udrzat na 20mg/l,ale ako hovorim,nemam to ako odmerat.Pridavam aj vapnik aj horcik.Co by to mohlo sposobovat?Draslik?,alebo nepomer Ca-Mg?Prikladam foto.Vdaka za rady


grunda - 08/06/2016

starší listy, blíž u dna tohle běžně dělají.


Benkroft - 08/06/2016

A mali by to robit listy len prve od dna,alebo aj 2-3 poschodia nad dnom?Netreba to teda riesit?Neda sa tomu nejako zabranit?


grunda - 10/06/2016

dělají to všechny starší listy, popř. listy, které jsou ve stínu. Zabránit se tomu nedá, proto se stonkovky tak často stříhají a sadí znovu


danyboy77 - 26/06/2016

Mam podobny problem s tim sklovatenim i zakrsly rust novych listu. Hlavne Rotala a Pindafinda. Mohl by to zpusobit nedostatek Boru ne Molybdenu? Mam dost mekou vodu.


Benkroft - 27/06/2016

Pokial sa ti nove listy krutia a su malicke,na toto mi pomohlo pridanie CA+MG.Hlavne nezabudni na pomer-3:1.Od vtedy su nove listy o.k. ale starsie takto sklovateju,tomu stale hladam pricinu.Pises ze mas makku vodu,ak este nepridavas CA+MG,urcite pomoze jeho pridanie.Na to sklovatenie som na teraz zmenil trochu hnojenie a ubral svetlo.Ak to pomoze,napisem do tejto temy


danyboy77 - 29/06/2016

Ca-Mg drzim na 30-10mg/l Ve stupni vode mam Ca 24mg/l a Mg 4mg/l tak ze tam po vymene vody pridavam. Ale problem porad pretrvava i kdyz se to obcas zlepsi. Tak by to chtelo asi vyzkouset i ten Bor. Jen nevim o kolik ho pridat. Navic mi neco brzdi rust. Nedari se mi pritlacit kytky k tomu abych je musel strihat treba kazdy tyden. Klidne i pres to kdyz tam naladuju 30mg/l dusiku a vic fosforu.


Vyghum - 06/07/2016

Pokud mas dostatek zivin, tak muze omezovat rust uz jen svetlo nebo co2, jina moznost neni...


Benkroft - 29/10/2016

Ahojte akvaristi.Prosim o radu pri mojom problem s Didiplis diandrou.V strede rastliny scernie a odhnije stonka a rastlina plava po akva.Inak je rastlina O.K.Co to maze sposobovat?Posielam foto.Dakujem za rady


Benkroft - 06/11/2016

Poradi niekto prosim...?


Feri - 06/11/2016

Máš představu kolik dáváš draslíku? Uhnívající stonky můžou ukazovat na jeho nadbytek...


Benkroft - 06/11/2016

Hnojim metodou EI,takze draslik je cca. 20mg/l.Myslis ze je to vela?Skusim ubrat v davkach na makre?Alebo radsej nie?


Feri - 07/11/2016

Ideální by bylo aktualizovat údaje u tvojí nádrže. Napsat kolik čeho do akvárka liješ, jestli používáš testy, kolik je CO2, pořád máš v akva rozstřikovací rampu? Proud je OK?
Pokud k 20mg/l K přidáváš i 20mg/l NO3 a 2-3mg/l PO4 + adekvátně mikroprvků, mělo by být hnojení adekvátní.
Dál ph, gh, kh? Teplota vody (souhrn jejích parametrů)?
Didiplis máš v akva nově, nebo už jsi jej měl a prosperoval a něco se změnilo? Je třeba znát širší souvislosti...

Obecně bych doporučoval google, hledat, hledat a hledat. Najdeš i spoustu jiných souvislostí a díky tomu se budeš posunovat dál ;)


Benkroft - 09/11/2016

Ahoj,vopred sa chcem podakovat za tvoj cas.Meral som hodnoty vstupnej vody ktoru do akva davam.Takze:
NO3:2-3mg/L
PO4:0mg/l
GH:10dgh
KH:6dkh
FE:0,05mg/l
V akvariu nieje na dne ziaden substrat,len obycajny strk.Co2 ide max,kolko ryby znesu,takze PH podla mna cca.6,5.Teplota vody je 26stupnov.Mam rozstrekovaciu rampu na zadnej stene a svetlo su 3x LED stvorce o sile 50w,idu tak na polovicny vykon a k tomu 2x36w trubice T5.Ake by si mi odporucil hnojenie na moje akva.Kolko a coho dodavat.Dakujem za odpoved.


Feri - 10/11/2016

Pořád nemáme kompletní informace k nádrži - velikost, stáří, množství ryb, navíc třeba i foto.
Já bych začal tím (a sám jsi to psal), že bych postupně snížil množství živin ve vodě - i toho K a ideálně nastrkal nějaký tablety (NPK) pod didiplis (NO3 10mg/l, PO4 1-1,2mg/l a cca 12mg/l K i odhadem dle nasypaných hnojiv). Didiplis má rád méně železa, ale to bych ubíral, až se ti rostlinka vzpamatuje...
Hlavně se snažit číst a nastudovat si co nejvíc informací. Asi bych i stupeň ubral na teplotě vody - je nějaký objektivní důvod topení na 26 st. nebo ti to prostě vyhřeje světlo (pak bych to samo neřešil)?
U Vás na akva.sk máte neuvěřitelnou studnici informací - pozorně si pročti vlákno metody provozu rostlinných akvárií (jsou tam další odkazy a může ti to dost pomoct) - jsou tam i info k rostlinkám, vč. didiplisu...
Když se mě něco nedaří, snažím se dohledat si informace (nepokládám dotazy na fórech). Tím člověk najde zpravidla odpověď na to co ho trápí a navíc spoustu dalších informací, díky kterým některým problémům předejde, či jiné věci ještě zlepší...

Já pořád čekám, kdy se ozve někdo, kdo didiplis má a potrápil ho, aby pomohl vlastní zkušeností.
Bohužel bych řekl, že je tady docela mrtvo. Škoda :/


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde