Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 16h 18m 42s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Metoda DSM - suché založení akvária

V kategorii: Ostatní

dobrman101 - 17/11/2013

akva je zakryté fólií. Jen jsem měl strach, že to nějak vadí když vyschnou listy od rozprašovače :o


anub - 27/05/2014

Docela me zaujala tato metoda a chtěl bych ji vyzkoušet. Jen mám menší problém, chtěl bych si nechat udělat velke akva něco přes 1000 l. Ale nechat tam ty rostlinky přes rok a nebo i dele, něco jako paludarium a az pak to plně napustit vodou.A právě proto by me zajímalo zda by to ten silikon udržel ? Docela dost se všude pise, že by se nádrž mela znova slepit po tak dlouhe době, že ten tlak to nevydrží. Nevíte někdo něco o tom ?


majkl1986 - 26/09/2014

Ahoj, chci zkusit tuto metodu. Vypadá že bude mít mnoho výhod, jen mě zajímá jaké kapalné hnojivo použít do rozprašovače, může to být pmdd?


grunda - 26/09/2014

může, ale dobře si spočítej koncentraci, jinak spálíš kytky


majkl1986 - 27/09/2014

Díky, namíchal jsem stopové množství 0,01 g mikroprvků plantex a 0,02 g síranu hořečnatého do půl litru vody takže to snad bude dobré.
Zatím dělám jen pokus v malém měřítku s HC, vlhkost držím nad 90% a teplota je okolo 23-26 stupňů


grunda - 30/09/2014

budeš to mít slabé, a chybí ti dusík a fosfor


R-Ha - 16/02/2015

Toto mám v hlave čoraz častejšie. Mám v pláne vysadiť akvárium touto metódou, len s tým rozdielom že ho nikdy nenapustím vodou. Prečítal som všeličo, len neviem aký substrát použiť. Nemáte skúsenosti, nestačil by napríklad substrát pre vodné rastliny, alebo radšej niečo pórovité ako napríklad manado?
V podstate by to malo byť niečo ako wabi kusa len nie v guľke :D


grunda - 19/02/2015

bohatě by stačil


Tom Kl - 01/09/2015

Lze toto akvárium provozovat bez vody trvale? něco jako paludárium ale bez vody,jen s vlhkým substrátem?


grunda - 01/09/2015

ano jde


Tuzercbr - 12/01/2016

Chci se zeptat jestly je potreba dodavat co2 a popripade kolik bublinek na akva 180x60x50 a kolik vody kdyz mam podkladovou vrstvu lavovou drt vepredu centak vzadu asi 10 a navrch 5cm ada amazonia. Diky za radu


grunda - 14/01/2016

CO2 není třeba, vody asi 6 cm - ať se ti nikde nedělají kaluže. Akva je třeba dobře zakrýt a rosit


Tuzercbr - 15/01/2016

Jo a kdyz mam v jednom rohu 30cm tak to tam nebude nak vyrazne stradat kdyz to 2x denne budu hodne rosti a bude tam eleocharis parvulus. Je treba potreba eleocharis zastrihnout aby tolik neosichala nebo nechat tak jak je? Mam z toho trosku obavu a furt se nemohu rozhodnout zda nebo ne..


Tuzercbr - 15/01/2016

Jeste, nyni mam 100w v led 10 000lm pujde mi tam hc nebo musim jeste pridat treba na 150w, nechci zbytecne presvecovat kuli rase


grunda - 15/01/2016

nech jak je


majkl1986 - 18/03/2016

Ahoj, před 2 dny jsem založil akvarium 112L dsm metodou, rostlinky (in vitro) nevypadají dobře, jsou povadlé. Je to normální?
Co2 50 bublinek za minutu, drop checker je optimálně zelený
Vlhkost vzduchu mám mezi 85 a 92%
Svítím 14 hodin denně 21,6w LED


grunda - 18/03/2016

Pokud nejsou suché, tak je to OK, jen tak pro zajímavost, proč tam pouštíš CO2?


majkl1986 - 19/03/2016

Já to bral jako automatiku :-)


grunda - 20/03/2016

tak ho vypni, je to zbytečné


gumish - 17/11/2016

Založil jsem akvárium taky touto metodou, ale bohužel jsem si neuvědomil že kupovat pro tento start Anubias je trochu mimo, protože se do substrátu (ADA) nesází, a kořeny si tedy neveme žádné živiny. Nechal jsem ho tedy prozatím v košíčku s vatou. Bohužel po dvou dnech se mu začínají trochu kroutit okraje listů. Stejně tak i Hygrophyle Siamensis, která je ale v substrátu. A to dbám na to aby bylo v akváriu stále vlhko a zapařeno. Je toto normální? Nevíte, co mám s Anubiasem dělat? Třeba mu tu vatu aspoň zlehka přihnojovat? Svítím 12 hodin dost intenzivně


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde