🔥Probíhá akce Více zde 02d 23h 38m 53s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jak založit rostlinné akvárium bez přidávání CO2

V kategorii: CO2

kofejn - 21/02/2013

Článek je moc pěkný a tak nějak podle něj i funguje moje nádrž. Jen tedy měním 20% vody každý týden a hnojím jen do dna osmocote a florenetta A.
I to doporučení výměny vody po probírce tam nechybí. Já si pravděpodobně spustil GSA po relativně velkém zásahu do dna. Škoda, že jsem tenhle článek nečetl dřív...
Edit: akvárko mám na rybičkách: http://rybicky.net/nadrze/15921


Ardjuna - 21/02/2013

.


kofejn - 21/02/2013

Až se ti to bude hodit, klidně přijeď.


dartanan - 24/02/2013

mal by som jednu otazku k zabehu, je mozne skratit dobu zabehu, ak pouzijem vodu zo zabehnuteho akva a obsah zabehnuteho vyzmykam a vylejem do noveho akva?


alca - 25/02/2013

Ahoj, musim sa opytat, lebo mam z toho hnojenia gulas :-D
Do cisteho objemu akvaria (160l) chcem zacat hnojit praskovymi hnojivami z tejto stranky a to KNO3, KH2PO4 a tenso. Kolko mam davat tyzdenne tohto hnojiva, ked pojdem podla doleuvevedeho vzorca? Kolko KNO3, KH2PO4..atd? Dik za odpoved :-)

815 mg KNO3 (dusičnan draselný) => 5.0 mg/L NO3, 3.2 mg/L K
215 mg KH2PO4 (dihydrogenfosforečnan draselný) => 1.5 mg/L PO4, 0.6 mg/L K


dravec - 25/02/2013

Mna by zaujimalo ako je to s filtraciou. Naozaj pouzit filter ktory nadrz precerpa 10-15 x zahodinu? Trosku sa mi to bije s pozantkami kt. uvádza Rataj "Objem vody, která se přefiltruje za hodinu by neměl přesáhnout objem akvária."
Cize nezvysit prudenie radsej pomocou cerpadla???


kofejn - 25/02/2013

Já mám AT-202 (max 600l/hod) na cca 200l čistího objemu. Přídavné čerpadlo nemám.


dravec - 25/02/2013

Vybrat dobry filter je tiez alchymia. Uz dlhsiu dobu pokukujem po nejakom Eheime. Do pol roka hadam sa podari.


Ardjuna - 26/02/2013

.


tomasizi - 14/01/2014

ahojte. prevádzkujem 300l lowtech akvárium. Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s odkaľovaním.
Ja odkaľujem klasickým plastovým odkaľovačom do vedra čo je dosť pracné lebo musím vodu po usadení kalu na dne vedra (po cca hodinke a viac) vypustiť hadičkou naspäť do akvária pričom na dne vedra nechávam približne 3-4l vody kvôli kalu, ktorý je na dne vedra. Tieto 3-4l musím pravdaže doplniť do akva čerstvou vodovodnou vodou.

Veľká pomoc by podľa mňa bol batériový odkaľovač, ktorý vlastne zachytáva kal v jemnej sieťke a vodu vracia naspäť do akvária (šetrenie času a netreba dolievať čerstvú vodu), lenže takýto spôsob nezachytí drobnejší odpad a tento je rozvírený po celom akváriu. Tohoto vírenia sa bojím aby náhodou nezačali bujnieť riasy .
Čo yv na to?

http://www.youtube.com/watch?v=wLMuEKLX60Y


LubosHa - 20/10/2014

Díky za super článek, já se inspiroval i tady a myslím si, že už mám docela celistvý obrázek :)


Limpopo - 01/04/2016

Vždyť je snadné vyrobit CO2 samostatně. Levně a dost účinně. Cukr, droždi, voda, dvě láhve, pár trubic a je to. Mám to vyzkoušeno. S touto mírou produkce co2 nehrozí otrava, rostlinám se daří lépe, co se tyče řas, tak v akvárku bez co2 jich mám víc než v tom s co2.


Bikeer - 26/08/2017

Tak nějak se s článkem dokážu ztotožnit.Jenom s tou informací o přefiltrování nádrže 10-15 x za hodinu ne.To je podle mě pro tento typ akvária naprostá blbost.


MirekRuzicka - 29/08/2017

Proč??


JanaP - 23/09/2017

Zdravím! Dá se ještě dohledat ten původní článek, o kterém je tahle diskuse? Zdá se, že odkaz z prvního příspěvku byl odebraný, nebo jsem slepá? Díky ;-)

A dotaz - chystáme se po delší době opět zprovoznit naše 200l akvárium a rádi bychom šli přesně touto cestou: Low-tech rostlinné akvárko bez CO2 s menším množstvím ryb. Hlavní kámen úrazu je pochopitelně světlo. Četla jsem článek o osvětlení, ale jakožto ne zcela technický typ jsem z toho dost zmatená ;-)

Bylo by pro takové akvárium s hloubkou 60 cm (bez substrátu) dostačující 1 trubka T5NO? Nebo radši 1 trubku T5HO? Jako reflektor bude sloužit alobal nalepený zespodu na krytu. Z dřívější doby si pamatuju, že 2x T5HO byly moc a hodně to zarůstalo řasami... Moc díky!


Dejvwa - 23/09/2017

Článek je zde:
https://www.rostlinna-akvaria.cz/zakladame-akvarium-bez-umeleho-pridavani-co2-98

Co se týče světla, tak bych na začátek dal jednu (novou) trubici T5HO po celé délce AQ s kvalitním reflektorem. Pokud budete mít jako refl. alobal, tak bych možná měl nachystanou ještě jednu trubici pro přisvětlování. Ale to je dost vaření z vody, takhle radit. Nevím, co plánujete za rostliny apod.


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde