Akvárium s řasokoulemi Více zde 02d 03h 22m 52s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jak na připevnění mechu v akváriu

V kategorii: Údržba rostlin a akvária

Na břidlici či jinou podložku umístěte trochu mechu.

 

java moss

 

Obvažte jej silonovým vlascem.

 

java moss 1

 

java moss 2

 

Takto vypadá mech po vložení do akvária:

 

java moss 3

 

java moss 4

 

 

 

Po šesti týdnech růstu vypadá, díky své schopnosti táhnout se za světlem, jako trávník. Teď už stačí jen jednou za měsíc trávníček prostřihnout. Poroste krásně i při velmi špatném osvětlení a bez CO2. Avšak při dávkování CO2 bude růst rychlejší.

 

java moss 5

 

java moss 6

 

java moss 7

 

java moss 8

 

java moss 9

 

Přeloženo a použity obrázky z www.ukaps.org


Pepis - 12/11/2012

Ahoj, nevíte někdo,kde se dá zaručeně sehnat Ricia fluitans box. Tady v e-shopu jí prý nemají.


danyboy77 - 12/11/2012

Treba tady.

http://www.prirodni-akvaria.cz/p/riccia-fluitans


administrator - 12/11/2012

Právě dnes jsem 4 boxy s riccií odesílal zákazníkům: https://www.rostlinna-akvaria.cz/riccia-fluitans-20
Sem tam se stane, že je pěstírna nemá k dispozici nebo je zrovna vyprodaná.


danyboy77 - 12/11/2012

Pepis ja byt tebou tak si pockam az tady klukum prijde dalsi varka,preci jen uz maji zkusenosti s kvalitou aqua-daho.


tommate - 25/04/2012

může se nechat


Christian - 05/06/2013

Zdravím
jsem začátečník a mám otázku - jakým způsobem se tento mech přichyti do skulin třeba lávového kamene, když ho chci jen na určitém místě a nechci celý kámen omotat silonem?
díky za typy


Vyghum - 05/06/2013

Buď to zastrčíš do trhliny tak trochu silou, aby nevyplaval, nebo na rovné předměty bez trhlin lze mech přilepit k podkladu sekundovým lepidlem. Je to sice trochu problematické, ale jde to a s úspěchem to již řadu let používám...


Christian - 06/06/2013

Díky :)


Pepis - 19/05/2014

Mám dotaz koupil jsem si Fissidens fontanus na kovové mřížce, nechal jsem ho narůst. Jak ho mám dostat na kořen?


Burik - 19/05/2014

jako všechny jiné mechy..ostříhat a zase přivázat,poroste dál


Benkroft - 23/04/2015

Mal by som otazocku.Nepoznate niekto fintu,ako ostrihat mach a vsetko s akva vybrat.Neviem ako to robite vy,ale ja mam problem,ze vzdy ked ostriham mach,tak potom este 2 tyzdne zbieram kusky machu po akva.Poradte niekto skuseny prosim,myslim ze toto by zaujimalo viacerych.Dakujem


Burik - 23/04/2015

Do jedné ruky nůžky, do druhé hadici a rovnou odsávej


Benkroft - 29/04/2015

To som uz skusal,mach to berie paradne,len potom mi uz nezostane voda na odkalenie dna.Zostal som u tradicnej metody:Ostrihat,odkalit a to co zostane,pravidelne odstranovat z predfiltra...


divebull - 29/04/2015

Ne, to je na nic. Pokud tam máš těch mechů hodně tak je budeš stříhat klidně hodinu. To budeš mít akva desetkrát prázdný a nebo budeš lít vodu přes sítko stále zpět. Mě to tak vytáčelo, že jsem si koupil čerpadlo. Mech normálně odsávám hadicí do kbelíku. Ve kbelíku mám na hadici nasazenou punčochu a čerpadlo mi žene z kbelíku vodu zpět do akva. Zpětně investici do čerpadla oceňuji jako jednu z nejlepších co jsem udělal a dnes si vůbec nedovedu představit, že bych to dělal jinak.


Hopeful - 29/04/2015

Já to vybírám síťkou, kterou jsem si ušil z něčeho jemnějšího, co zůstane odkalím.


mardoola - 19/05/2015

jo tak to už jo. síťkou a pak ještě odsát. Po vší té námaze by to mohlo vypadat velice hezky a pak nafotit a udělat takovou podložku pod myš s fotkou nebo něco úplně jiného a prodávat na ebay.

Tohle by byla paráda ;)

[IMG]http://i59.tinypic.com/2079dlw.jpg[/IMG]


BlackSilver - 20/12/2016

Gargamel, ale to je nádhera! Pěkné, zelené akvárium.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde