🔥Probíhá akce Více zde 02d 21h 43m 37s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Hneda rasa a osvetleni

V kategorii: Řasy

Farcry - 26/11/2012

mel jsem ostvetleni 2x30w 6500k, zmenil jsem jendu trubici na 30w 10 000k, cca na druhy den se vyskytla hneda rasa, je mozne, ze to zpusobila prave tato zmena?


Pepis - 26/11/2012

Uvádí se, žé teplota světla 10 000 K (vysoký podíl modrého spektra)
má větší vliv na růst řas. Ale druhý den po změně osvětlení, se mi to zdá moc brzo. Třeba to byla náhoda a problém je jinde.
Příčiny růstu hnědé řasy jsou čpavek po založení akvária a hodně světla. Je pravda, že 10 000 K dává více viditelného světla než
6 500 K. Jak je to s Fotosynteticky aktivní záření (PAR) tak to nevím.


Farcry - 26/11/2012

no akva ma ted cca mesic po zalozeni..ale prave na hneda rasa nastoupila po vymene jedne zarivky..samozrejme ze vim ze hneda rasa je na zacatku po zalozeni akva,ale to, ze se objevila hned prave prisuzuji te zarivce 10 000k, uvazuju, jestli nemam dat zpet obe na 6500k


Gargamel - 26/11/2012

Mohlo to způsobt to, že stará zářivka měla sníženou svítivost/byla špinavá a od prachu a výměnou za novou se zvýšilo PAR. Trocha řasy už asi byla přítomna, takže zvýšením síly světla řasy jen trochu poskočily a jsou více vidět.


Farcry - 26/11/2012

no ta zarivka byla stara cca 4 mesice:) takze myslis, ze neni duvod to menit zpet na 6500k


Gargamel - 26/11/2012

Tak ji tam zkus dát pozdeji až si to víc sedne.


Farcry - 27/11/2012

https://www.rostlinna-akvaria.cz/podlozene-fakty-o-sile-osvetleni-99

po precteni toho clanku si rikam, jestli nemam tu intenzitu svetla ubrat..2x30w na 63l akva


Ardjuna - 27/11/2012

.


Farcry - 27/11/2012

diky pekny clanek:)


jusuty - 30/08/2015

Ja som mal problém s hnedou riasou vtedy, keď mi na akvárium dopadali slnečné lúče, ako náhle som akvárium ochránil pre slnečným žiarením tak hnedá riasa začala miznúť a rastlinky začali prosperovať. Inak ak je hnedá riasa tak dokáže brať všetky živiny z akvária a rastlinky odumierajú.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde