🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 03d 08h 59m 27s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Climbing rock

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Stewie - 08/08/2014

Dne 08.08.2014 v 09:37 byla založena prezentace akvária Climbing rock.

Zdravím,
v prezentácii by som vám rád predstavil svoju nádrž CLIMBING ROCK.
K akvaristike som sa vrátil po 15r takže v tomto smere som začiatocník.
Akvaristika sa za tie roky dosť zmenila a čo sa techniky, hnojenia, samotného prevádzkovania a údržby týka je potrebné toho dosť naštudovať a som rád že existujú podobné fóra kde sa dá čerpať mnoho informácíí.
Akva má 3mesiace a doteraz sa mi vyhýbali problémy z riasou a aj keď sa na skalách niečo nájde tam mi to až tak nevadí a dodáva to akva skôr prirodzenú patinu.
Čo sa zábehu týka postupoval som opatrne a oproti prevádzke počas prvého mesiaca som upravil len hnojenie a znížil som dávkovanie CO2 ( v začiatkoch som to tam pral v konských dávkach )

1-14 deň
Denná výmena 40% vody ( odstáta 24h )
Osvetlenie: T5 2x24W 6h ( 14:00-20:00 )
CO2: 3b za sekundu 11:00 - 19:00
Hnojenie: EASY LIFE Kalium 4ml denne
Voda po cely čas čistá, žiadna riasa sa neobjavila.

14-21 deň
Výmena 40% vody každý druhý deň
Osvetlenie: T5 2x24W 6h ( 14:00-20:00 )
CO2: 3b za sekundu 11:00 - 19:00 od 18dňa 5b za sekundu
Hnojenie: EASY LIFE Kalium 4ml denne od 18 dňa ADA Green Brighty Step 1
podľa návodu
17 deň sa objavilo na skale niekoko vlákien zelenej vlasovej riasy.
S toho čo som naštudoval mi ako možná príčina vyšlo nedostatočné rozpúštanie CO2. V tom týždni sa mi podarilo zlomiť difuzer takže som to riešil nudzovo pomocou cigaretoveho filtra.
Riešení na odstánenie bolo viac.
1.) Mechanické odstránenie namotávaním som zavrhol vzhľadom na to že pokial sa riasa roztrhne roznesú sa zvyšné kúsky po akva a a riasy pribúda na viacerých miestach. Tých pár vlákien som pri výmene vody bez problému odsal hadicou bez mechanického poškodenia riasy.
2.) Zníženie intenzity a doby svietenia.
V prípade môjho osvetlenia ktoré sa nedá regulovať nereálne a dobu osvetlenia som nechcel znižovať aby som nebrzdil rast raslín.
3.) Pridanie CO2 sa mi zdalo najvhodnejšie tak som to zdvihol na 5b za sekundu a zvyšná riasa v priebehu 24h odpochodovala do večných lovíšt :)
Voda po cely čas čistá, žiadna daľšia riasa sa už neobjavila pokiaľ nepočítam hnedý povlak na skalách ale to je z mojej strany žiadúce a skaly dostávajú prirodzenú patinu.

21-25 deň
Vymena 40% vody raz za 3 dni
Osvetlenie: T5 2x24W 6,5h ( 14:00-20:30)
CO2: 5b za sekundu 11:00 - 19:30
Hnojenie: EASY LIFE Kalium 4ml denne ADA Green Brighty Step 1 denne podla navodu
Filtrácia : FLUVAL 106 papierovo 600l za h realita je niekde na 60-70% ale vzhľadom na čistotu a prúd vody na dané akva plne postačuje.
Hlučnosť filtra bola zo začiatku na môj vkus dosť veľká ale momentálne ma ten jemný šepot skôr upokojuje :) aj keď neviem či je to tým že som si zvykol alebo sa to stíšilo samo.
Voda po cely čas čistá, žiadna riasa sa neobjavila.

Akvárium je za tú dobu stabilizované a zatiaľ sa nevyskytol žiadny väčší problém aj keď v začiatkoch sa mi pri manipulácii podarilo odpísať 2 sklenené difuzory a núdzovo som dávkoval cez cigaretový filter.

https://www.youtube.com/watch?v=YVXGHXLkS_A

priebeh po 36 dnoch
https://www.youtube.com/watch?v=m7WOWJQxXEg

3 mesiace po založení


Stewie - 13/09/2014

Zmena hnojiva priniesla brutalny rast takže bude treba častejšie vyvetrať a pokosiť nádrž.


Stewie - 19/04/2016

Akvárium prešlo za tú dobu radikálnou zmenou a momentálne je v zábehu, časom pribudla dalšia nádrž zariadená v nature štýle takže o zábavu mám postarané :@ k tomu ešte jedno mini aby som sa pri tej údržbe nenudil ale zatial ma to stále baví aj keď niekedy to je otravné a už to zaberá aj dosť času.
Mimo toho som prešiel na led osvetlenie a zatiaľ som max. spokojný, prbehla aj zmena hnojenia a momentálne idem na Seachem + AZOO rastlinné hormóny.
Vzhľadom na tieto zmeny trochu zaktualizujem na aktuálny stav a pridávam súčastné foto.


Hopeful - 19/04/2016

Dobrá práce


Stewie - 21/04/2016

vdaka, zatial to je v zabehu a filtrom pretečie ešte kopec vody kým sa to dostane do plánovaného stavu


erik1982 - 22/04/2016

Fuuuu tak to uz hej moc pekne:)


dacanka - 22/04/2016

Nádherné nádrže. Moc se mí líbí.:-)


Stewie - 18/06/2016

vdaka, momentálne nie je moc času na údržbu a venujem tomu len málo času, zatiaľ to ide v pohode takže v rámci výmeny vody pridávam jednu foto s iwagumi


erik1982 - 27/07/2016

Wow krasne iwagumi kolko to ma L?


grunda - 27/07/2016

standardní nudné akva bez nápadu, přesně podle příručky, jak založit iwagumi. Supr kytky, ale jinak nuda


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde